У Рівному збираються побудувати завод із переробки сміття вартістю $30 млн

25 Січня, 2021
25 Січня, 2021 admin

У Рівному збираються побудувати завод із переробки сміття вартістю $30 млн

Новий міський голова Рівного Олександр Третяк знайшов інвестора для переробки рівненського сміття

Сортувати і переробляти сміття в Рівному збиралися розпочати ще з десяток років тому. Попередній міський голова Володимир Хомко знайшов інвестора, який побудував сортувальну станцію на землях сміттєвого полігона. Але вона повноцінно так і не запрацювала. Вже за нового голови Третяка знайшовся новий інвестор, готовий викласти 30 мільйонів доларів, щоб збудувати у Рівному ще один завод – цілий сортувальний комплекс і ТЕЦ, яка працюватиме на біомасі, розповідає Еспресо.TV з посиланням на Рівне вечірнє.

У жовтні минулого року, ще будучи головою, Хомко пояснював так, чому вже збудований сміттєпереробний комплекс простоює:

“Переробка сміття коштує 40 євро за тонну. В Польщі, наприклад, 80 євро за тонну. Щоб у Рівному тариф на переробку був 40 євро за тонну, потрібно в 7 разів підняти вартість вивезення сміття. Ніхто до цього поки не готовий. Але одне лиш рішення Кабміну – і ця діяльність стане вигідною, виникне сотня сміттєпереробних заводів по всій країні. Йдеться про те, щоб зробити податок на захоронення відходів більшим, ніж на переробку. Але цього ніхто не зробить, бо це політична смерть для будь-кого.

Кожен мешканець Європи, від Польщі до Португалії, платить за вивезення відходів 6 євро. Українці платять в 10 разів менше. До того ж треба запровадити значні штрафи за несанкціоноване вивезення відходів. Бо інакше навколо Рівного будуть купи сміття, яке люди вивезуть, щоб не платити великі кошти за утилізацію на сміттєзвалищі”.

Ростислав Кралюк, начальник місцевого комунального АТП 1728:

“У нас вже є сортувальна станція, яка стоїть три роки. Вона була розрахована на відбір пластику, скла та паперу, але це лише 7% від загального обсягу сміття. Рівненська обласна рада під станцію виділяла ділянку із земель Шпанівської сільради – 3 гектари. А в Здолбунові є печі, де можна подрібнене на сортувальній станції сміття спалювати. Але вони так само не працюють. Інвестор зі Львова не допрацював свою ідею до кінця. Наявну сортувальну станцію треба переобладнувати, щоб можна було її надалі експлуатувати. Зараз ми відбираємо лише пластик із загального обсягу сміття. Раніше передавали його для переробки двом підприємцям. Тепер лишився лише один, в цьому зацікавлений”.

Ігор Кречкевич, заступник міського голови, якому доручили вивчити нову пропозицію:

“Інвестор не зацікавлений у переобладнанні, добудові та використанні вже наявних потужностей для переробки сміття. Він хоче будувати новий об’єкт з нуля. Питання перебуває на вивченні. Свої висновки мають дати управління економіки, комунального господарства та інші відомства, адже не все так просто. Мова не лише про переробку сміття, а й про його транспортування. До кінця січня маємо дати відповідь інвестору, чи ми зацікавлені в проєкті”.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

“Якщо ми хочемо, щоб Рівне було чистим містом, потрібно налагодити максимально якісне захоронення, утилізацію та якісний сервіс. Саме тому ми розглядаємо різні інвестиційні варіанти”.