Майже 200 тис. грн сплатить підприємець за забруднення повітря на Хмельниччині

15 Січня, 2021
Posted in Новини
15 Січня, 2021 admin

Майже 200 тис. грн сплатить підприємець за забруднення повітря на Хмельниччині

Екологи через суд домоглися покарання для ТОВ, що своєю діяльністю завдало шкоди довкіллю, пише Depo.ua.

Господарський суд Хмельницької області задовольнив позов Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області до ТОВ “Блок Майстер Україна” про стягнення збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів, передає Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу ДЕІ.

Так, в травні місяці 2018 року Держекоінспекція провела планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства зазначеним ТОВ, за результатами якої було встановлено факт здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за відсутності відповідного дозволу в період з жовтня до грудня 2017 року, чим було порушено вимоги ст.ст..10,11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

На підставі “Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря”, Інспекцією була розрахована шкода, розмір якої склав 197,2 тис. грн.

В грудні 2019 року інспекцією було пред’явлено претензію до ТОВ “Блок Майстер Україна” про відшкодування заподіяної навколишньому природному середовищу шкоди. Проте, в добровільному порядку зазначена шкода не була сплачена, тому екологи звернулись з позовом до суду про примусове стягнення завданих збитків.
Дослідивши матеріали справи, суд надав правову оцінку обставинам справи і дійшов висновку, що внаслідок своєї господарської діяльності вказане підприємство забруднює атмосферне повітря, що є порушенням природоохоронного законодавства.

,