Майже 58 тисяч тонн забруднюючих речовин торік потрапили в атмосферу Черкащини

28 Липня, 2019
28 Липня, 2019 admin

Майже 58 тисяч тонн забруднюючих речовин торік потрапили в атмосферу Черкащини

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел області в 2018 році сягнули 57,9 тис. тонн. Це на 9,6 тис. тонн більше в порівнянні з 2017 роком. Про це інформує Черкаська ОДА, пише Прочерк.

Аби зменшити кількість викидів, в Україні нині працюють над Планом заходів з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення, інформують в обласному управлінні екології та природних ресурсів.

Загалом, за даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології, індекс забруднення атмосферного повітря м. Черкаси  збільшився з 5,5 (2017 р) до 6,24 (2018 р). Для визначення ступню забруднення атмосферного повітря використовується комплексний індекс забруднення атмосферного повітря. Вклад підприємств-основних забруднювачів атмосферного повітря, до яких належать ПАТ «Черкаське хімволокно», ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ПАТ «АЗОТ», становив 53% від викидів стаціонарних джерел області. Так, викиди ПАТ «Черкаське хімволокно» становили 19,98 тис. т, що на 3,8 тис. т більше ніж в 2017 році. Обсяги викидів ПрАТ «Миронівська птахофабрика» становили 7,2 тис. т, ПАТ «Азот» – 3,4 тис. т, що на 0,4 тис. т відповідно більше ніж в 2017 році.

– Одним із вагомих інструментів щодо зменшення промислового забруднення довкілля є впровадження новітніх технологій та здійснення природоохоронних заходів зі скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, – зазначила начальник управління Олена Звягінцева. — Мінприроди України розмістило для широкого обговорення у себе на сайті проект Плану заходів з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення. Проект визначає заходи, строки та відповідальних виконавців для поетапного реформування дозвільної системи. Зокрема у сфері охорони атмосферного повітря, створення дієвого механізму для запобігання, зменшення та контролю промислового забруднення та мінімізації його впливу на всі компоненти довкілля.

Ці дії будуть втілюватися шляхом:

– підвищення ефективності державного регулювання у сфері промислового забруднення;

– забезпечення ефективної взаємодії органів, залучених до видачі нових документів дозвільного характеру;

– удосконалення системи нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

З метою виконання завдань Концепції, для зниження навантаження на стан довкілля необхідним є:

– впровадження суб’єктами господарювання, зокрема й основними підприємства забруднювачами Черкащини, найкращих доступних технологій на основі яких встановлюватимуться гранично допустимі обсяги промислового забруднення;

– приведення систем моніторингу, звітності та контролю промислового забруднення у відповідність з вимогами законодавства ЄС;

– удосконалення процедур участі громадськості у процесі прийняття рішень щодо видачі нових документів дозвільного характеру.

Впровадження підприємствами заходів і технологій зі скорочення викидів в атмосферне повітря та здійснення територіальними органами Державної екологічної інспекції України контролю за своєчасністю їх виконання зменшить рівень забруднення атмосферного повітря, поліпшить його якісний стан та створить сприятливі умови для життєдіяльності населення.

,