У Києві з’явилася перша міська інтерактивна екостежка в Україні

29 Травня, 2019
29 Травня, 2019 admin

У Києві з’явилася перша міська інтерактивна екостежка в Україні

Чотири типи лісів, став, струмок, яри, інтерактиви та ігри, зона з мольбертами для створення пейзажів. В НПП «Голосіївський»  –  єдиному в Україні та одному з кількох у світі національних природних парків, розташований у межах мегаполісу, відкрилася екостежка для пішохідних прогулянок, інформує Мінприроди.

Мета еко проекту — закохати українців в пішохідні прогулянки на природі і довести, що екологічна освіта може бути захопливою для дітей і дорослих.

Перші відвідувачі серед яких заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, CEO INTERTOP Ukraine Сергій Бадрітдінов, виконуючий обов’язки директора НПП «Голосіївський» Олександр Чорнобров, телеведуча Ольга Фреймут та  відома екоблогерка Маріанна Бойко,  вже мали змогу покрутити «колесо часу» та побачити, що відбувається з лісовими травами в різні пори року, порівняти свій слід із слідами лісових мешканців, а розмах рук із розмахом крил птахів, вгадати за голосом лісових птахів, взяти участь у «білкавотчингу» — фотографуванню білок, та зробити селфі в найживописніших куточках лісу.

Це спільний екологічний проект  Міністерства екології та природних ресурсів,  INTERTOP Ukraine та  Національного природного парку «Голосіївський».

«На мою думку, створення міської інтерактивної стежки – гарний приклад   рекреаційної діяльності національного природного парку. Це  спроба  довести, що еко-відпочинок може бути захопливим для дорослих та дітей. Пів року тому між Мінприроди, НПП «Голосіївський» та INTERTOP Ukraine був підписаний Меморандум про співпрацю, і як результат його реалізації ми  відкрили екостежку. Хочу  подякувати  представництву INTERTOP Ukraine за підтримку української природи  і внесок в рекреаційний розвиток  Голосіївського НПП», – розповів  заступник міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко.

Він також додав, що киянам неймовірно поталанило, що межах міста Києва вдалося зберегти такий унікальний куточок природи, який щодня виконує важливі екологічні функції – очищення повітря від щоденного забруднення вихлопними газами, зменшує шумове навантаження, а також є домівкою для певних видів рослин і тварин, які у взаємодії між собою утворюють унікальну природну лісову екосистему.

«Головна мета проекту — дати дорослим та дітям, які прийдуть сюди на прогулянку, розуміння того, що відбувається в екосистемі, що таке довкілля і навіщо його берегти. Ми плануємо продовжувати цю роботу і надалі – в Національному природному парку «Голосіївський» має постати сучасний екоосвітній центр», — зазначив заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко.

Під час прогулянки екостежкою довжиною близько 3 км можна не лише подихати лісовим повітрям, але й дізнатися, що таке екосистема, з чого вона складається, та навчитися піклуватися про природу.

«Як свідчать дослідження, 10-хвилинна прогулянка здатна позбавити від безсоння, а 25 хвилин пішої ходи щоденно продовжують життя на 3-7 років. Тому ми хочемо, щоб якомога більше людей гуляли на свіжому повітрі, щоб вони знали, яка чудова природа в нашій країні. Інтерактивна екостежка в Голосіївському лісі — лише перший крок, ми плануємо відкрити маршрути для пішохідних прогулянок і в інших містах України», – розповів на відкритті екостежки представник організаторів проекту Сергій Бадрітдінов.

 

,