У двох селах Славутського району масово загинули бджоли

14 Травня, 2019
14 Травня, 2019 admin

У двох селах Славутського району масово загинули бджоли

Місцеві пасічники звинувачують агрокомпанію.

На Славутчині у двох населених пунктах – Перемишель та Шевченко – масово загинули бджоли. Місцеві пасічники повідомляють про великі втрати та звинувачують в усьому компанію, яка поблизу сіл проводила обробіток полів. Кажуть, зазнали непоправних втрат, тож звернулися зі скаргою до Держпродспоживслужби.«У селі Шевченко в семи пасічників загинуло 98 бджолосімей, – підтвердив інформацію сайту «Є»Ігор Гузар, начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.  – Така ж ситуація і в Перемишлі. Там постраждали бджоли у 15-ти пісічників, загинуло 142 бджолосім’ї. За підрахунками, загинули десь 70 відсотків бджолосімей, переважно, так звані, робочі бджоли. Як ми з’ясували, з 29 по 30 квітня поблизу сіл обробіток полів проводило товариство «Акріс агро». Саме після цього почали гинути бджоли. Товариство, згідно з законодавством, мало б попередити місцеву владу та пасічників, про запланований обробіток. Однак цього зроблено не було».

Ігор Гузар зазначає, що представники Держпродспоживслужби виїжджали на місце події, відібрали зразки мертвих бджіл, медоносних рослин та стільників для лабораторних досліджень.

«В регіональній лабораторії були зроблені дослідження на фосфорорганічні сполуки, які можуть міститися в небезпечних для бджіл інсектицидах. Однак отримали негативні результати, які свідчать про те, що такі сполуки для обробітку полів не застосовувалися. Окрім того, власники бджолосімей направили зразки до столичної лабораторії, де буде зроблено ширший спектр досліджень», – зазначають в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

За словами Ігоря Гузара, в разі підтвердження лабораторією факту загибелі бджіл через «хімію», яку застосовували на полях, а також за те, що не було повідомлено органи місцевого самоврядування про обробіток сільськогосподарських посівів, агропідприємству доведеться відповідати в судовому порядку.

,