Придніпровська ТЕС порушила закон і досі не встановлила обіцяний електрофільтр

9 Січня, 2019 admin

Придніпровська ТЕС порушила закон і досі не встановлила обіцяний електрофільтр

До кінця 2018 року Придніпровська ТЕС зобов’язалася встановити електрофільтр на десятий енергоблок, а також переключити його на більш високу трубу у 180 метрів. Дані вимоги окреслили у Висновку оцінки впливу на довкілля та у дозволі на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Проте станом на початок 2019 року цього досі не дотримано. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Save Dnipro.

“На встановлення цього фільтру терпляче чекали усі містяни, оскільки викиди станції виходять за межі людських умов життя у сучасному місті. Застаріле обладнання постійно провокує аварії та наднормативні викиди у повітря, яких протягом року сталося не менше 4, якщо не враховувати аварійних зупинок, яких було більше 20-ти і які залишилися непоміченими для очей мешканців міста”, – йдеться у повідомленні.

Але наприкінці минулого року на офіційній сторінці ДТЕК Придніпровської ТЕС розмістили повідомлення про те, що електрофільтр на енергоблок встановлять не раніше лютого 2019 року. Враховуючи навіть те, що на проектування та реалізацію проекту підприємству відвели цілих дев’ять місяців.

Як зазначають в ініціативній групі Save Dnipro, це є грубим порушенням вимог п.2 ст. 9 Закону «Про оцінку впливу на довкілля» та ст.10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», відповідальність за яке передбачена статтями 236, 241 Кримінального кодексу України, статтями 78, 79 та 91-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 15 і ст. 16 Закону «Про оцінку впливу на довкілля» та ст. 12 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Із цього приводу екоактивісти звернулися до Мінприроди, Екологічної інспекції України, Прокуратури та Національної поліції з вимогами притягнути підприємство-забруднювач до відповідальності.

, ,