Безкоштовна питна вода для всіх: Європарламент оголосив війну воді у пластикових пляшках

25 Жовтня, 2018 admin

Безкоштовна питна вода для всіх: Європарламент оголосив війну воді у пластикових пляшках

Споживання питної води з-під крана має не лише зменшити забруднення навколишнього середовища, але і допомогти європейцям заощадити на покупці води.

Європейський парламент 23 жовтня 2018 року на засіданні в Страсбурзі прийняв рішення розробити нові правила, які сприятимуть вільному доступу всіх жителів ЄС до чистої питної води.

Як повідомляє tagesschau.de, таким чином європейців хочуть спонукати пити більше води з-під крана, а не купувати воду в пластикових пляшках, тим самим зменшуючи кількість забруднюючих навколишнє середовище відходів.

Зокрема, у ЄС планують розробити надійнішу систему контролю води в кранах на наявність шкідливих речовин, передбачивши при цьому штрафні санкції у випадку виявлення порушень. Так, євродепутати хочуть знизити вдвічі максимально допустиму норму свинцю у воді, а також істотно знизити допустиму кількість шкідливих бактерій і деяких речовин, що класифікуються як потенційно канцерогенні. Крім того, в ЄС мають намір почати контролювати вміст мікропластику у воді.

Також депутати Європарламенту проголосували за збільшення кількості фонтанів з питною водою в будівлях місцевих органів влади і громадських закладів у країнах ЄС, а також вирішили зобов’язати ресторани забезпечити вільний доступ до безкоштовної водопровідної питної води. Крім екологічної складової, європейські чиновники підкреслюють і економічну вигоду від вжитих заходів. У Єврокомісії підрахували, що відмова від покупки бутильованої питної води дозволить європейським домогосподарствам заощадити понад 600 мільйонів євро на рік.

,