Жовтневий райсуд Маріуполя зобов’язав поліцію внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЕРДР) заяву екологів Маріуполя про злочин з боку керівництва металургійного комбінату “Азовсталь” (Донецька обл.) за забруднення навколишнього природного середовища – надмірні викиди шкідливих речовин в атмосферу і погіршення екологічної ситуації в місті.
“Зобов’язати уповноважену особу Центрального відділу (ЦО) Головного управління Національної поліції (ГУНП) в Донецькій області внести відповідні відомості про кримінальні правопорушення, викладені в заяві голови правління громадської організації “Ініціативна група “Разом” (“Разом” – ІФ) Бородіним М. В. №224 від 16 травня 2018 року. Визначення оскарженню не підлягає”, – йдеться в ухвалі суду, копію якого розмістив на своїй сторінці в Facebook голова комісії Маріупольської міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я та екології Максим Бородін.
Згідно з документом, суд задовольнив скаргу екологічної громадської організації за невнесення відомостей про злочин до ЄРДР на засіданні у вівторок, 29 травня, оприлюднивши в своєму визначенні вступну та резолюційну частини.
У коментарі до визначення суду М.Бородін звернув увагу керівництва поліції в Маріуполі і в Донецькій області на низький рівень обізнаності в сфері законодавства з боку слідчих.
“Це вже не вперше, коли слідчі не знають процесуального законодавства, порушують його і безпідставно відмовляють у внесенні справи до ЄРДР. Цього разу замість того щоб відкрити ЄРДР, згідно нашої заяви щодо протиправних дій дирекції МК “Азовсталь” і потім направити справу за територіальною ознакою до Лівобережного відділу, слідчі не відкривають ЄРДР, а приймають нашу заяву як звернення! це порушення законних процедур і сьогоднішній вирок слідчого судді це підтвердив”, – констатував глава екокомісії міськради.
Як повідомлялося, екологи Маріуполя 16 травня 2018 року звернулися до поліції із заявою про вчинення керівництвом “Азовсталі” злочину в сфері забруднення навколишнього середовища. За даними екологів, найбільшої шкоди середовищу завдає робота киснево-конвертерного цеху МК “Азовсталь”.
“Нещодавно ми попереджали керівника “Азовсталі” Енвера Цкітішвілі компанії “Метінвест”, що входить в групу System Capital Management, про те, що без вирішення питання з древніми газоочистками цього цеху не можна продовжувати його роботу. Але мало того що продовжують, ВОНИ ЩЕ І ЗБІЛЬШИЛИ КІЛЬКІСТЬ плавок!”, – написав тоді в соцмережі М.Бородін, попередивши представників “Метінвесту” про те, що в Маріуполі можуть повторитися масові акції протесту за прикладом 2012 року.
Після цього керівництво “Азовсталі” “Метінвесту” розповсюдило прес-реліз про те, що нібито конвертер №2 був зупинений на короткостроковий ремонт. Однак, за даними екологів, це не відповідало дійсності: конвертер на ремонт не зупиняли.
Раніше М.Бородін запропонував знижувати виробництво на метпідприємствах групи “Метінвест” – ММК ім.Ілліча та “Азовсталі” – при несприятливих метеорологічних умовах з метою поліпшення екологічної ситуації в місті. При цьому екологи виступають за посилення штрафів за нанесення шкоди екології.
“Метінвест” є вертикально-інтегрованою групою з видобувних і металургійних підприємств. Підприємства групи знаходяться, в основному, в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях.
Консолідований чистий прибуток Metinvest B.V. за підсумками 2017 року зріс у 5,2 рази – до $ 617 млн грн з $ 118 млн у 2016 році.
Основними акціонерами “Метінвесту” є група “СКМ” (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують компанією.
ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”