Україна може стати учасником програми ЄС Life +, яка дозволить громадам отримувати фінансування екологічних проектів

4 Березня, 2018
4 Березня, 2018 admin

Україна може стати учасником програми ЄС Life +, яка дозволить громадам отримувати фінансування екологічних проектів

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та комісар ЄС з питань навколишнього середовища, морських справ і рибальства Кармену Велла домовилися почати перші консультації щодо приєднання України до програми ЄС Life + і придбання в майбутньому статусу партнера в Європейському агентстві з навколишнього середовища, повідомляють в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.

Як пояснив Семерак за результатами зустрічі з К.Велла в Брюсселі (Королівство Бельгія), таке партнерство України дозволить місцевим громадам отримати фінансування екологічних проектів на місцях.

“Це значить – навчитися розробляти такі проекти в регіонах і потім їх впроваджувати. До речі, екологічний фонд – хороший ресурс для співфінансування таких проектів”, – заявив Семерак.

Він також зазначив, що Україна вже зараз реалізує низку проектів спільно з Європейським агентством з навколишнього середовища, однак офіційне партнерство дозволить вийти на новий рівень співпраці.

“Отримання нового статусу в Агентстві – це перспектива, яка потребуватиме великої роботи. Але цей шлях треба почати. ​​Він дозволить нарешті ввести в Україні європейські інструменти оцінки стану навколишнього середовища, а звідси – на цій основі приймати рішення, де саме потрібно діяти”, – резюмував Семерак.

У Мінекології нагадали, що міністр екології та природних ресурсів Семерак зараз знаходиться з робочою поїздкою в Брюсселі, де вже провів зустрічі з комісаром ЄС з питань навколишнього середовища, морських справ і рибальства Кармену Веллі і співголовою Парламентського Комітету асоціації Даріушом Розаті, головою групи друзів України – ЄС Петрасом Астрявічусом, а також депутатами Марком Галлером і Ребеккою Хармс.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/489059.html