На Донбасі назріває катастрофа, страшніша за війну

6 Грудня, 2017
Posted in Новини
6 Грудня, 2017 admin

На Донбасі назріває катастрофа, страшніша за війну

Через припинення відкачування з донбаських шахт води назріває катастрофа, яка в недалекому майбутньому загрожує затопленням окупованих територій сходу України.

За прогнозами експертів, затоплення шахт може призвести до таких негативних наслідків, які будуть переважати збитки, завдані інфраструктурі бойовими діями.

“Якщо врахувати, що на Донбасі є безліч хімічних підприємств, то цілком ймовірно, що на цих територіях буде небезпечно жити”, – йдеться в матеріалі.

Особливістю багатьох шахт є те, що підземні виробки залягають близько до поверхні землі.

“Обвалення їх приведе до просідання ґрунту, руйнування фундаментів і споруд самої шахти, заводів, приватних садиб, будинків міст. Наступним негативним екологічним наслідком стало забруднення криничної і джерельною вод”, – наголошується в повідомленні.

Основна небезпека – в неконтрольованому затоплення шахт підземними водами, що може привести до просідання поверхні, яке буде супроводжуватися гідроударами, підкреслюють фахівці.

“Коли обвал відбувається під землею, грунтові води шукають вихід після того, як їх притискає зверху порода. Виникає підземний гідрологічний удар. Його можна уявити як такий собі землетрус локального рівня”, – сказано в матеріалі.

Як писав “Обозреватель”, 4 грудня в місті Зимогір’я на тимчасово окупованій російсько-терористичними військами частині Луганської області стався обвал породи на шахті “Черкаська”.

Джерело: https://www.obozrevatel.com