Жовтень 30, 2018 Бекетов Назар

Лише 16 країн світу скоротили до цільових рівнів свої викиди

Лише 16 країн світу скоротили свої викиди до рівнів, необхідних, щоб уникнути катастрофічних змін клімату.

У новій доповіді кліматологи попередили про розбіжності між обіцянками, що були зроблені під час підписання Паризької кліматичної угоди, та внутрішніми цілями, закріпленими законом, – інформує видання Independent.

Міжурядова група з питань зміни клімату раніше цього місяця оприлюднила попередження про катастрофічні наслідки зміни клімату у разі відсутності дій щодо скорочення викидів протягом наступного десятиліття.

Автори останньої доповіді рекомендують країнам встановити чіткі плани щодо того, як вони будуть скорочувати кількість парникових газів, що надходять в атмосферу.

«У нас є 12 років на те, щоб вжити узгоджених дій для уникнення катастрофічних наслідків зміни клімату. І нам потрібно знати, що ми збираємося робити протягом найближчих шести місяців, найближчі два роки, протягом наступних 12 років», – пояснила д-р. Міхал Нахмані з Науково-дослідного інституту Грантем з питань зміни клімату та навколишнього середовища. «Отже, потрібно встановити чіткі цілі, щоб знати, що ви на шляху до їх досягнення».

Загалом, 157 країн підтримали положення, зазначені у Паризькій кліматичній угоді.

Проте, варто зазначити, що ці обіцянки повинні знайти своє відображення у внутрішніх зобов’язаннях та політиці щодо відновлюваної енергетики, екологічного транспорту та сталого розвитку сільського господарства.

Аналіз, проведений д-р Нахмані та Емілі Манган з Інституту світових ресурсів, показав, що країни не бажають втілювати власні ж обіцянки у своїй національній політиці.

Наразі лише 58 країн (з 157) узгодили свої зобов’язання з економічними цілями щодо скорочення викидів, і лише 16 з них фактично вжили конкретних дій для їх скорочення.

Джерело: ZIK.UA

, ,
X