Європа оголошує війну пластику. Більше не буде одноразових тарілок, виделок, полістиролових чашок. Доведеться також сплачувати податок на пластик.
У 2021 році набуває чинності заборона на продаж одноразових пластикових виробів у країнах Європейського Союзу — інформує inpoland.net.pl. Заборона стосується десяти пунктів:
- ватяні палички,
- пластмасові виделки,
- ножі,
- ложки,
- тарілки,
- соломка,
- мішалки для напоїв,
- балонні палички,
- ємності для їжі
- та полістиролові чашки.
З 2025 року пластмасові ковпачки та кришки будуть продаватися лише в тому випадку, якщо вони надійно прикріплені до пляшок та контейнерів.
Також з 2025 року всі пластикові пляшки повинні бути виготовлені щонайменше на 25% із вторинного матеріалу, а з 2030 року — на 30%.
Згідно з припущеннями, рівень збору та переробки пластикових пляшок досягне 77 відсотків до 2025 року та 90 відсотків до 2029 року.
Також набрав чинності так званий податок на пластик. Державам-членам доведеться платити за не перероблений пластик. З січня 2021 року за кожен кілограм невідновленої пластмаси держава-член сплачуватиме 80 євроцентів. Доходи від збору спрямовані на підтримку бюджету Багаторічної фінансової бази та Фонду реконструкції після пандемії коронавірусу (так звана Наступна Генерація ЄС).
За оцінками ЄС, це принесе шість мільярдів євро на рік. Найбільше заплатять Франція, Німеччина, Італія, Іспанія. За розрахунками ЄС, Польща має платити 400 мільйонів єврона рік.
За даними природоохоронної організації Всесвітній фонд дикої природи, щорічно у світовий океан потрапляє щонайменше 8 мільйонів тонн пластику — еквівалент скидання щохвилини в океан одного сміттєвозу, повного пластику.