На Евересті виявили забруднення снігу і талих вод мікропластиком

21 Листопада, 2020
Posted in Новини
21 Листопада, 2020 admin

На Евересті виявили забруднення снігу і талих вод мікропластиком

Дослідники виявили мікропластик у снігу і талих водах на схилах Евересту аж до майданчика на висоті 8440 метрів.

Статтю опублікували в журналі One Earth, передає hromadske.radio.

Дослідники виявили частинки мікропластику в кожному зразку снігу в кількості від 3 до 119 частинок на літр, а середня концентрація становила 30 ± 11 частинок на літр. До складу частинок входив поліестер, акрил, нейлон і поліпропілен — полімери, що входять до складу альпіністського одягу і спорядження.

Зі зростанням туризму в регіоні в останні десятиліття в усьому світі збільшувалося споживання пластику, і незабаром його полімери стали основними матеріалами для альпіністського спорядження. Згідно з дослідженням, під час активної ходьби з одного грама такого одягу може виділятися до 400 частинок мікропластику.

Учені під керівництвом Імоджин Неппер (Imogen E. Napper) з Університету Плімута організували експедицію на вершину Евересту для перевірки забруднення його схилів мікропластиком. Вони дісталися до майданчика на висоті 8440 метрів, відбираючи зразки снігу і талих вод на різних точках. У кожному зразку виміряли кількість мікропластику і визначили його склад. У дослідженні розглядали тільки частинки більші за 30 міліметрів.

У снігу була більша різноманітність полімерів, ніж у талих водах струмків, — в них фігурували тільки поліестер і акрил. У снігу найбільш поширеним полімером був поліестер (56%), також часто зустрічалися акрил (31%), нейлон (9%) і поліпропілен (5%).