Масове вимирання видів рослин і тварин матиме катастрофічні наслідки

6 Жовтня, 2020
Posted in Новини
6 Жовтня, 2020 admin

Масове вимирання видів рослин і тварин матиме катастрофічні наслідки

Упродовж 1970-2016 років популяція тварин зменшилася у світі на 68%.

Масове вимирання видів рослин і тварин матиме катастрофічні наслідки для економічного розвитку — застерігали світові лідери на саміті ООН. Тим часом, міжнародна спільнота не ввела в дію жодної з цілеї, визначених у плані охорони біологічного різноманіття, який було ухвалено минулого року, – пише видання «Dziennik. Gazeta Prawna».

Як пише газета, саміт лідерів 112 держав відбувся в режимі онлайн минулого тижня, але з цієї зустрічі не випливали жодні конкретні рішення стосовно того, як зупинити катастрофу. Видання цитує слова генсека ООН Антоніу Ґуттереша: «Потрібно діяти негайно. Деградація природи — це не питання виключно довкілля. Вона охоплює економіку, здоров’я, суспільну справедливість і права людини». Як сказав Ґуттереш, нині під загрозою зникнення — мільйон видів тварин і рослин. Генеральний секретар ООН з сумом констатував поразку країн в конексті порятунку біолгічного різноманіття планети.

«Найбільш очікуваним був виступ Сі Цьзіньпіня, лідера Китаю, країни, яка має на своєму сумлінні найбільший внесок у забруднення світу. Офіційний Пекін обіцяв до 2060 року досягнути вугільну нейтральність. Деякі експерти з оптимізмом стверджують — якщо Китай дотримає слова, то це допоможе обмежити глобальне потепління до зросту температури на 1,5% у порівнянні з доіндустріальною епохою».

Польське видання публікує результати дослідження Living Planet Report 2020, який опрацювала організація World Wildlife Fund i Zoological Society of London. Ці дослідження показують, що упродовж 1970-2016 років популяція тварин зменшилася на 68%, але є регіони, в яких цей відсоток є ще більший. Наприклад, у обох тропічних Америках популяція тварин скоротилася на 94%. Як пише газета, високим є ризик зникнення 20% видів рослин. «Щоби зупинити цей тренд, до 2030 року міжнародна спільнота щороку призначати на охорону довкілля від 722 до 967 мільярдів доларів».