Забруднення Дніпра хімікатами: поліція шукає винних

11 Лютого, 2020
11 Лютого, 2020 admin

Забруднення Дніпра хімікатами: поліція шукає винних

Під Дніпром у воді Каховського водосховища були виявлені пестициди, після чого всі дитячі сади і школи в Апостолівській об’єднаній територіальній громаді закрили на карантин. Вимушені канікули триватимуть до 12 лютого. Втім, сьогодні в Дніпропетровській ОДА заявили про проведення проміжного аналізу води, показники якого були в межах норми, пише РБК. 

Так, чиновники рекомендують Апостолівській ОТГ відновити заняття в дошкільних і шкільних закладах.

“Вода в задовільному стані. Будемо розбиратися, чому у нас виникла така ситуація в районі, звідки взялася інформація про забруднення”, – заявив глава Апостолівської райдержадміністрації Сергій Патоєв.

За інформацією місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при міськраді, раніше в Каховському водосховищі були виявлені діазинон і хлорпірифос. Пити воду з такими пестицидами не можна.

Заначимо, що в Апостолівській ОТГ проживає понад 30 тисяч людей. Їм настійно не рекомендували вживати воду з кранів.

Після інформації про забруднення води небезпечними хімікатами в магазинах почався ажіотаж – жителі змітали з полиць питну воду у пляшках.

“Кажуть – паличка. Я її вже три дні не п’ю, кран не чіпаю, підлогу не мию, нічого. Воду економлю…” – розповіла журналістам місцева мешканка.

Так, про забруднення води громадам Зеленодольська, Апостолівського і Грушевського повідомили в п’ятницю.

Пестициди у воді виявили в пробах ще за 29 січня, але ось результати з лабораторії надійшли лише 4 лютого. Про це йдеться в сюжеті ТСН.