За фактами обміління Щацьких озер на Волині, розпочато кримінальне провадження

4 Січня, 2020
4 Січня, 2020 admin

За фактами обміління Щацьких озер на Волині, розпочато кримінальне провадження

Обміління сталося через незаконну діяльність. Зокрема на приватній території поруч з озерами побудували водні об’єкти, з яких брали воду для поливу вересових на площі в 150 га.

З’ясувалося, що посадовці Держекоінспекції, всупереч вимогам Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”, не здійснили оцінки впливу, який вчиняє на стан озер незаконна діяльність суб’єктів господарювання. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Одне з таких підприємств побудувало неподалік штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 га без відповідних на це документів та здійснює з них водозабір для поливу саджанців лохини на площі понад 150 га.

При цьому Державна екологічна інспекція у Волинській області також не подала позову до суду задля припинення протиправної діяльності підприємства.

Відтак, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про факт зловживання посадовцями Держекоінспекції службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 364 КК України).

У кримінальному провадженні триває досудове розслідування, у ході якого буде надано правову оцінку також діям інших органів влади та суб’єктів господарювання.

Хід розслідування перебуває на особливому контролі керівництва прокуратури Волині.

,