Метан з вугільних шахт є причиною кліматичної кризи

19 Листопада, 2019
Posted in Новини
19 Листопада, 2019 admin

Метан з вугільних шахт є причиною кліматичної кризи

Викиди метану з вугільних шахт у світі є не менш шкідливими для планетарної атмосфери, аніж судноплавна та авіаційна промисловість. Про це йдеться у новому дослідженні, пише The Guardian.

Цей потужний парниковий газ сьогодні чи не найбільше турбує вчених-кліматологів, оскільки він має набагато більш потужний вплив на глобальні температури, ніж вуглекислий газ.

Міжнародне агентство з енергетики (МЕА) підрахувало, що кількість метану, яка потрапила до атмосфери з вугільних шахт, склала минулого року лише трохи менше 40 млн тонн. МЕА оцінює, що одна тонна метану – це кліматичний еквівалент 30 тонн вуглекислого газу.

ЗАГАЛОМ ЦЕ ЗНАЧИТЬ, ЩО ВИКИДИ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ Є СПІВСТАВНИМИ З ВИКИДАМИ СЕКТОРУ АВІАЦІЇ ТА СУДНОПЛАВСТВА.

МЕА виявила ці шокуючі дані в тому самому звіті, в якому встановлено, що викиди вуглецю від світової енергетичної галузі досягли нового рекорду в 2018 році, незважаючи на бум відновлюваної енергетики в останні роки. Це дослідження – одне з перших великих глобальних досліджень, що вивчають проблему викидів метану з вугільних шахт.

Національне океанічне та атмосферне управління США встановило, що минулорічне зростання викидів метану було третім за величиною за два десятиліття.

У ДОСЛІДЖЕННІ АМЕРИКАНСЬКОГО ГЕОФІЗИЧНОГО СОЮЗУ БУЛО СКАЗАНО, ЩО ПОТРІБНО НЕВІДКЛАДНО ВЖИТИ ЗАХОДІВ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЯ МЕТАНУ. ІНАКШЕ ВСЕ РУХАТИМЕТЬСЯ ПО СЦЕНАРІЮ, ЗА ЯКИМ ТЕМПЕРАТУРИ ПІДНІМАЮТЬСЯ БІЛЬШ, НІЖ НА 2 ГРАДУСИ ЦЕЛЬСІЯ.

Попередні дослідження покладали провину за підвищення рівня метану в атмосфері на відрижку великої рогатої худоби, танення арктичної вічної мерзлоти та знищення боліт та торфових боліт. Також відомо, що метан виходить з нафтових і газових свердловин, що спонукало закликати до більш жорсткого регулювання галузі для зменшення впливу на клімат. На сьогоднішній день вугільним шахтам вдалося уникнути подібної перевірки через брак даних.

Дейв Джонс, аналітик кліматичного центру Sandbag, заявив, що звіт доводить, що глобальна вугільна промисловість “є навіть більш забруднюючою, ніж ми думали”, і їй слід зіткнутися з жорсткішими правилами.

“Проведення таких масштабних глобальних досліджень МЕА, що показують такий великий вплив, повинно допомогти шокувати політиків і сприяти вирішенню питання щодо метану з вугільних шахт”, – сказав він.

Джонс закликав уряди розпочати облік викидів від видобутку вугілля, включаючи витоки метану, на додаток до забруднення, спричиненого його спалюванням для виробництва електроенергії.

МЕА заявило, що витік метану з вугільних шахт буде важче подолати, ніж забруднення метану з нафтогазової промисловості. В організації не очікують, що ситуація покращиться до 2040 року.

Виробники нафти можуть покінчити із витоком метану за нульовою вартістю, якщо захоплювати парниковий газ та продавати його назад виробникам, зазначає МЕА, але фіксація викидів вугільних шахт технічно складна, оскільки концентрація метану, що виділяється на шахтах, дуже низька. “Чим менша концентрація метану, тим складніше технічно та важче економічно на це вплинути”.

Енергетичний орган вивчав звіти про викиди шахт США та дослідження гірничої галузі з Китаю та Індії. Аналітики перевірили ці результати на основі супутникових оцінок загальних викидів метану в кожній країні.

Схоже, що більш глибокі вугільні шахти, як правило, містять більше метану, ніж ті, що ближче до поверхні, а старі шахти мають вищий вміст метану, ніж молодші. Отримані результати застосовувались у всіх країнах з вугільними шахтами для оцінки глобального впливу шахтного метану.

Величезна кількість вугільних шахт у Китаї, багато з яких сягають глибини понад 100 метрів, означає, що ця країна є найбільшим джерелом викидів вугільних шахт. До числа найбільших світових виробників шахтного метану входять також Росія, США, Індія та Австралія.

Однією з перших країн світу, що усвідомила небезпеку від вугільних шахт, є Німеччина – країна планує повністю позбутися вугільних шахт до 2038 року.

Джерело: greenpost

,