Україна та Німеччина розпочали проект на підтримку екомодернізації промислового виробництва

10 Липня, 2019
10 Липня, 2019 admin

Україна та Німеччина розпочали проект на підтримку екомодернізації промислового виробництва

Стартував проект «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України», інформує прес-служба  Мінприроди. 

09 липня 2019 року у Києві відбулося урочисте відкриття проекту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України». Спільний проект Міністерства екології та природних ресурсів України та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH виконується за підтримки Федерального Міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

«22 травня Уряд схвалив Концепцію державної політики у сфері промислового забруднення, і зараз – найкращий час для запуску проекту НДТМ, адже саме від спроможності промисловості модернізувати виробництво [СС1] напряму залежить зменшення рівня промислового забруднення, що є нашою головною метою» – коментує Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції.

За словами Ріти Шварцелюр-Зуттер, Парламентського статс-секретаря Федерального Міністерства довкілля Німеччини, проект «НДТМ для України» є також важливим елементом для досягнення цілей Паризької угоди та довгострокових цілей скорочення викидів парникових газів.

Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) є одним із ключових елементів реформи дозвільної системи у сфері промислового забруднення, адже завдяки ним кожна галузь отримає індивідуальні секторальні документи щодо найбільш ефективних, з точки зору захисту довкілля, технологій.НДТМ розробляються за участі науковців, промисловців та громадськості країн членів ЄС з урахуванням особливостей промислових секторів, впливу на навколишнє природне середовище та економічної доцільності їх впровадження. Висновки НДТМ затверджуються Європейською комісією та є обов’язковими до виконання в країнах ЄС. Таким чином, проект «НДТМ для України» торкнеться усіх виробничих підприємств, та усіх галузей української економіки, що чинять значний вплив на довкілля.

«Процес впровадження Директиви ЄС про промислові викиди є непростим та довготривалим, схвалена Урядом Концепція орієнтована на 10 років, але якщо усі стейкхолдери проявлять наполегливість,- ми можемо досягнути поставлених цілей швидше. Підтримка урядом Німеччини є необхідною як для бізнесу, так і для держави» – підкреслює Микола Кузьо, заступник Міністра  екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції.

Загальний бюджет проекту – 10 млн євро, які включають допомогу в розробленні законодавчої бази, зміцнення інституційної спроможності Мінприроди, переклад частини НДТМ, пілотні проекти та їх впровадження, запропоновані механізми для інвестицій на заходи з модернізації підприємств. Результатом реалізації напрацювань проекту має стати зменшення негативного впливу промислового забруднення на довкілля України.

Нагадаємо, що восени 2018 Мінприроди булорозроблено, а весною 2019 схвалено УрядомКонцепцію  реалізації державної політики у сфері промислового забруднення. Концепція розроблена на виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (зокрема, в частині виконання вимог Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди). Наразі на сайті Мінприроди проходить громадське обговорення ПроектуПлану заходів з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення.

Довідково:

Проект НДТМ фінансується Федеральним міністерством охорони навколишнього середовища, природи та ядерної безпеки (BMU) в рамках Міжнародної Кліматичної Ініціативи (IKI). Міністерство вже більше 30 років працює над захистом суспільства від токсинів та забруднення навколишнього середовища, розумним та ефективним використанням сировини для просування кліматичних заходів та сприяння використання природних ресурсів, що зберігає біорізноманіття та захищає природу. З 2008 року ІКІ фінансує проекти з питань захисту клімату та збереження біорізноманіття в країнах, що розвиваються, і в нових індустріальних країнах, а також у країнах з перехідною економікою.

,