Екологи знайшли 900 мільйонів гектарів під ліси

8 Липня, 2019
8 Липня, 2019 admin

Екологи знайшли 900 мільйонів гектарів під ліси

На планеті можна висадити ліси на 900 мільйонах гектарів (це трохи більше площі Бразилії), які виходять за межі сільськогосподарських угідь і міст. Така кількість рослин зможе зберегти 205 гігатонн вуглецю. До такого висновку прийшли швейцарські та італійські екологи на чолі з Томасом Кроутером із Швейцарської вищої технічної школи Цюріха при оцінці території Землі, яку можна зайняти лісами, повідомляє Громадське з посиланням на Science.
На думку авторів дослідження, відновлення лісів, можливо, є найефективнішим способом боротьби зі змінами клімату. Вчені вивчили, скільки гектарів землі можна віддати під посадку дерев, не завдаючи шкоди сільськогосподарським угіддям і не зменшуючи площі міст. Щоб оцінити густоту природного лісового покриву, автори вивчали захищені території, в яких антропогенний вплив не надто великий.
Розрахунки показали, що під ліс можна зайняти ще 900 мільйонів гектарів для того, аби до 2050 року обмежити глобальне підвищення температури 1,5 градусами Цельсія. Понад 50 відсотків цієї території припадає на шість країн — Росію, США, Канаду, Бразилію, Австралію та Китай. За оцінками дослідників таку кількість рослин зможе зберегти 205 гігатонн вуглецю (за оцінками, в 2018 році світові викиди вуглекислого газу досягли 37 мільярдів тонн). Нагадаємо, в Україні закривають кримінальні справи про незаконну вирубку лісу через ухвалений депутатами закон.
Раніше повідомлялось, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA. З початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, водночас збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України. Журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом. Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

,