Під Києвом люди перекрили трасу через будівництво свинокомплексу (ФОТО)

23 Травня, 2019
Posted in Новини
23 Травня, 2019 admin

Під Києвом люди перекрили трасу через будівництво свинокомплексу (ФОТО)

У селі Перемога Баришівського району місцеві жителі перекрили дорогу на знак протесту проти будівництва свинокомплексу. Акцію протесту підтримали майже сто осіб. Вони постійно ходять проїжджою частиною та блокують рух транспорту. Про це з місця подій повідомляє активістГО «Стоп корупції» Костянтин Варшавський.

«СП ТОВ «Ниви Переяславщини» планує розмістити свинокомплекс продуктивністю 50 тис. голів за рік з живою вагою 5,5 тис. тонн у селі Перемога. При цьому підприємство має дозвіл лише на проведення підготовчих робіт. Проте сам комплекс майже завершений. У разі отримання позитивного висновку, буде узаконено розміщення тваринницької ферми, яка вже діє в порушення вимог чинного законодавства, і всі жителі села, а це 1600 людей, будуть жити на межі екологічної катастрофи. Адже з роботою такого об’єкта одразу виникає проблема з утилізацією відходів життєдіяльності тварин. У підземні води та ґрунти потраплятиме гній, який міститиме близько 400 небезпечних елементів, серед яких важкі метали, антибіотики, пестициди, гормони, а також патогенні віруси й бактерії, гельмінти. Також місцевим загрожує забруднення повітря, адже довкола підприємства воно насичене аміаком, сірководнем, алергенами.

Свинокомплекс зводять упритул до житлової забудови. Фактично людей хочуть отруїти та ставлять під загрозу життя та здоров’я селян», – розповів Костянтин Варшавський.

Акція привернула увагу тих, хто проїжджав повз, думки водіїв розділилися, одні підтримували, інші критикували.

Після завершення акції учасники підуть до свинокомплексу для фіксації будівництва на акті огляду.

,