Уряд ухвалив важливе рішення щодо промислових підриємств-забруднювачів

22 Травня, 2019 admin

Уряд ухвалив важливе рішення щодо промислових підриємств-забруднювачів

На сьогоднішньому засідання Уряду було схвалено Концепцію реалізації державної політики у сфері промислового забруднення на найближчі 10 років. Йдеться про впровадження Директиви 2010/75/ЄС та зменшення промислового забруднення і посилення контролю за ним, інформує прес служба Мінприроди.

Зокрема, впровадження Концепції має підвищити ефективність державного регулювання у сфері промислового забруднення та удосконалити систему  нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства.

Також передбачається, що впровадження Концепції  дозволить зменшити викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел на 22,5% від обсягу викидів у 2015 році та скиди забруднених стічних вод у водні об’єкти  до 5% від загального обсягу скидів, порівняно з 15,7 % у 2015 році.

“Проект Концепції держполітики у сфері промислового забруднення закладає основу для реформи дозвільної системи. Це не одна реформа, не один лінійний процес, тому для його успіху вкрай важлива участь усіх зацікавлених сторін: і громадськості, і бізнесу, і місцевої влади” — зазначив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Відповідно до ухваленого урядового розпорядження, Мінприроди має розробити та у місячний термін подати до Кабміну план заходів з реалізації Концепції.

Також Міністерство, спільно з міжнародними партнерами, вже розпочало роботу над відповідним новим законодавством щодо інтегрованого запобігання і контролю за промисловим забрудненням.

Нагадаємо, проект Концепції реалізації державної політики в сфері промислового забруднення було оприлюднено у листопаді 2018 року на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України. У січні 2019 Мінприроди завершило консультації із громадськістю та заінтересованими центральними органами виконавчої влади, щодо проекту Концепції, за підсумками яких отримано більше 30 пропозицій та зауважень, що були враховані у тексті.

ДОВІДКОВО: На сьогодні забруднення навколишнього природного середовища на глобальному рівні спричиняє близько 16% передчасних смертей щорічно. Це в 15 разів перевищує кількість смертей у збройних конфліктах та війнах.

Забруднення атмосферного повітря у 2016 році, за даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров’я (Institute for Health Metrics and Evaluation), призвело в Україні до понад 58 тисяч смертей. Захворювання, викликані високими рівнями забруднення, спричиняють зменшення продуктивності праці та ВВП у країнах з низьким та середнім доходом до 2%.

, ,