На Львівщині прогнали інвестора, який хотів побудувати норкову ферму

13 Квітня, 2019
Posted in Новини
13 Квітня, 2019 admin

На Львівщині прогнали інвестора, який хотів побудувати норкову ферму

Учора жителі Лешнова Бродівського району вкотре прийшли на громадські слухання у Народний дім, аби обговорити наміри данського бізнесмена Крістіана Расмуссена збудувати в селі норкову ферму.

Про це пише LMN.

Збори селян ініціювали представники Львівської облдержадміністрації та Крістіан Расмуссен. Прийшли місцеві активісти, депутати, звичайні жителі. Захід тривав майже чотири години. Представники ЛОДА зробили презентацію майбутньої ферми, однак люди виступили проти її спорудження. Та іноземний інвестор заявив, що, незважаючи на протест громади, норкові ферми збудують. Це обурило присутніх. Вони почали вигукували «Ганьба» та співати гімн України. А тоді залишили зібрання, не давши бізнесмену винести питання на голосування.

«На збори навіть поліція приїжджала, – розповідає Галина, жителька села Лешнів. – Всі, хто заходили в зал, мали спочатку зареєструватися. На листку потрібно було вказати своє прізвище, ім’я, адресу проживання та контактні телефони. Всі присутні це зробили. А потім виявилося, що цей листок – пропав. На місце викликали поліцейських, ті склали протокол»,

Нагадаємо, про намір збудувати наймаштабнішу в Україні норкову ферму у селі Лешнів та сусідньому Язлівчику місцеві жителі дізналися наприкінці жовтня минулого року.

«Тоді відбулись перші громадські слухання, – розповідає заступниця голови Бродівської районної ради Віра Підгрушна. – Люди чітко заявили, що побоюються екологічної катастрофи та збільшення різноманітних хвороб, алергічних реакцій. Зібрали підписи проти будівництва ферми. Потім на позачерговій сесії районної ради було ухвалено екологічне рішення щодо заборони розміщення хутрових ферм у районі. Таким чином, сільським, селищним та міській радам району рекомендували накласти мораторій на ухвалення рішення щодо затвердження та видачі дозвільних документів на відведення землі, проектування, розміщення хутрових ферм. Очевидно, це данського інвестора не засмутило і він вирішив знову активізуватись».

Віра Підгрушна припускає, данський інвестор спробує отримати дозвіл на будівництво хутряної ферми у сусідньому Буському районі.