Вчені виявили, що підлітковий психоз пов’язаний з забрудненням повітря

29 Березня, 2019
29 Березня, 2019 admin

Вчені виявили, що підлітковий психоз пов’язаний з забрудненням повітря

Підлітки, які живуть поблизу активних доріг, на 40% частіше страждають від психозу.

Забруднення повітря у значній мірі пов’язане з тим, що підлітки у містах вдвічі частіше страждають від психозу, ніж у сільській місцевості, вважають дослідники, – інформує ЗІК з посиланням на видання The Times.

У той час, як дослідження аж ніяк не виявило того, що вихлопні гази спричиняють виникненню психозу, експерти заявили, що воно додає доказів до того, що забруднене повітря може зашкодити мозку і легеням.

У своєму дослідження вчені використали дані про 2232 підлітків у Англії та Уельсі, яких запитували про те, чи вони, наприклад, не чули голоси та не відчували, що за ними спостерігають. Виявилося, що близько третини мали такий досвід. Хоча більшість з них переросте їх, частина страждатиме від повноцінного психозу.

Відповіді порівняли з детальним моделюванням рівнів забруднення у будинках, де живуть підлітки. Провідний автор дослідження Джоан Ньюбері з Королівського коледжу Лондона, Великобританія, сказала, що ці психотичні випадки значно частіше зустрічалися у підлітків, які піддавалися підвищеному рівню забруднення повітря.

,