«Невидимий вбивця»: Забруднене повітря щогодини забирає життя 800 людей

6 Березня, 2019 admin

«Невидимий вбивця»: Забруднене повітря щогодини забирає життя 800 людей

Забруднення повітря чинить небезпеку для здоров’я та життя людини і є причиною розвитку важких захворювань, зокрема, серцево-судинних і онкологічних.

Про це зазначається у щорічній доповіді ООН з питань навколишнього середовища, повідомляють «Новини ООН».

«Шість мільярдів жителів планети, третина яких – діти, дихають забрудненим повітрям, що створює загрозу їх здоров’ю і навіть життю. Від наслідків забруднення щороку помирає 7 млн осіб. Забруднення повітря є причиною респіраторних, інфекційних і серцевих захворювань, інсульту, раку легенів і ускладнень, пов’язаних з вагітністю», – наголошується у повідомленні.

Підкреслюється, що найчастіше від забруднення повітря страждають жінки і діти.

«У дітей, які вдихають брудне повітря, все частіше проявляється астма, хронічна легенева недостатність, затримка росту, діабет, дитяче ожиріння і розумова відсталість», – повідомляється в доповіді.

«Багато хто з померлих пережили тривалі тяжкі захворювання, такі як рак, респіраторні або серцеві хвороби. Ця проблема не отримує належної уваги, на відміну, наприклад, від природних катастроф – при тому, що понад 150 держав, приєднавшись до міжнародних договорів і прийнявши відповідні закони, зобов’язалися поважати і захищати право на здорове навколишнє середовище», – наголошується в доповіді.

Найбільше страждають вразливі групи населення, а саме жінки, діти, меншини, корінні народи, а також бідняки.

Експерти називають забруднення повітря «невидимим вбивцею», який щогодини забирає життя 800 осіб.

«Якщо негайно не вжити ефективних заходів, то до 2050 року смертність від забруднення повітря зросте на 50-100 відсотків. Люди не можуть уникнути брудного повітря – ні в себе вдома, ні за його межами. Головні причини забруднення атмосферного повітря – це виробництво електроенергії, промислові процеси, видобуток корисних копалин і т. д. Сумарний обсяг витрат у зв’язку з забрудненням повітря перевищує 5 трлн дол. в рік», – констатують експерти.

Джерело: ZIK

,