На Прикарпатті запрацювала сучасна лабораторія моніторингу вод та ґрунтів (фотофакт)

1 Березня, 2019
1 Березня, 2019 admin

На Прикарпатті запрацювала сучасна лабораторія моніторингу вод та ґрунтів (фотофакт)

Із впровадженням Держводагентством України басейнового принципу управління водними ресурсами пріоритетним напрямом роботи Дністровського БУВР стало створення басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів та підготовка її до акредитації відповідно до вимог ISO 17025.
Результат пошуку зображень за запитом "У Дністровському басейновому управлінні водних ресурсів запрацювала сучасна лабораторія моніторингу вод та ґрунтів"

У сферу компетенції лабораторії входить спостереження за станом поверхневих вод басейну р.Дністер згідно Програми державного моніторингу вод, затвердженої наказом Державного агентства водних ресурсів України від 18.01.2019 № 30 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

Для встановлення стану поверхневих вод басейну будуть визначатися показники якості води за такими напрямками:

– пріоритетні забруднюючі речовини відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45;

– хімічні та фізико-хімічні показники для масивів поверхневих вод, забір води з яких для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення становить більше, ніж 100 м3 на добу та речовини, які можуть вплинути на якість питної води;

– специфічні синтетичні і несинтетичні забруднюючі речовини, що є характерними для басейну р.Дністер внаслідок антропогенного навантаження.

Для виконання цих завдань у Дністровському БУВР проведено капітальний ремонт приміщень лабораторії, покращені умови для проведення лабораторних досліджень і відповідно до напрямів роботи в лабораторії будуть функціонувати сектори хроматографічних, спектрофотометричних та фізико-хімічних досліджень. Крім того, створені сектори із підготовки зразків для досліджень.

Новим і важливим напрямом у Програмі державного моніторингу є пріоритетні забруднюючі речовини. Для їх визначення Дністровським БУВР придбано газовий хроматограф-мас-спектрометр Shimadzu GCMS-TQ 8040NX EI, який дасть можливість визначати пестициди, поліароматичні вуглеводні та леткі органічні сполуки. Для підготовки проб води до хроматографічних досліджень придбана система очищення води з картриджами, роторний випарник та випарник розчинника. Колектив лабораторії освоює специфіку закупленого обладнання, вивчає та впроваджує методики виконання досліджень. У загальному, хромато-мас-спектрометром будуть визначатися 35 пріоритетних забруднюючих речовин.

Для визначення хімічних і фізико-хімічних показників якості поверхневих вод Програмою державного моніторингу затверджені нові створи спостережень, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення.

Перелік специфічних синтетичних і несинтетичних забруднюючих речовин буде встановлений скринінгом проб води.

За результатами лабораторних досліджень будуть розроблені заходи для досягнення поверхневими водами регіону доброго екологічного та хімічного стану.

Довідково: скринінг — метод для вибіркового виділення цільових видів мікробів з співтовариства мікробів.

,