Чистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторія

7 Лютого, 2019 admin

Чистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторія

5 лютого, відбулась підсумкова колегія Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, під час якої підбили підсумки роботи територіального органу за 2018 рік та визначили основні завдання, які будуть втілені у поточному році.

Як повідомляє прес-служба ОДА, під час колегії присутні мали можливість оглянути нове обладнання, придбане коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в 2018 році для підвищення ефективності здійснення контролю Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області відповідно вимог природоохоронного законодавства, а також з метою оперативного реагування та проведення експрес-аналізів у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Так, для вдосконалення інструментально-лабораторного контролю довкілля придбано спеціалізований автомобіль для лабораторії марки Reno Dokker, а також засоби вимірювальної техніки: портативний фотометр Palintest 7500, нагрівач проб Palintest на 12 відділень, портативний оксиметр Oxi 3310, пробовідбірники для ґрунтів та води, автомобільний холодильник для перевезення проб.
Оглянувши обладнання, Андрій Гижко зауважив: «Державна екологічна інспекція у Вінницькій області є територіальним органом Державної екологічної інспекції України та підпорядковується їй. Однак, підтримка з боку обласної влади є важливою, адже на території Вінниччини є випадки екологічного забруднення. І потреби громади конкретного населеного пункту, містечка, села є досить великими. Зокрема, у минулому році ми часто отримували скарги з селища Тростянець на роботу одного з промислових підприємств. Відтак, необхідно було проводити дослідження, щоб чітко визначити, чи справді є вина підприємства, чи забруднення відбувається природнім шляхом. Відтак, потреба в такому обладнанні була постійною. Також поставало питання достовірності проведених аналізів проб води. Відтак, було прийнято рішення про наявність мобільної лабораторії, яка також надає можливість проведення експрес-аналізів на місці. Тож висловлюю подяку усім членам екологічної комісії, депутатському корпусу обласної Ради, представникам громадськості, адже спільними зусиллями було придбано не лише автомобіль, а й інше технічне обладнання для якісного інструментально-лабораторного контролю». За словами Андрія Гижка, загальна вартість обладнання становить 890 тис. грн.
Начальник Держекоінспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий розповів про особливості використання обладнання: «Усі прилади було придбано шляхом тендерної процедури через систему ProZorro. Автомобіль придбано як спеціалізований. Перше випробування мобільної лабораторії відбулось у селищі Тростянець, де було проведено експрес-аналіз води. Обладнання надає можливість відбирати проби стічної і поверхневих вод, ґрунтів та атмосферного повітря від стаціонарних джерел. Для дослідження води можна одразу зробити експрес-аналіз, натомість для дослідження атмосферного повітря та ґрунтів відбувається після відбору проб в лабораторних умовах. Це обумовлено додатковими процедурами та дотриманням відповідних часових параметрів».
Про особливості проведення інструментально-лабораторного контролю довкілля за допомогою пересувної мобільної лабораторії розповів начальник профільного відділу Інспекції Олександр Юрченко. Під час засідання присутні також мали можливість переглянути відеоряд щодо проведення експрес-аналізів води, використання обладнання фахівцями територіального органу. За словами Олександра Юрченка, використання нового обладнання підвищить рівень довіри населення та ефективність здійснення державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.
Під час засідання перший заступник начальника Інспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук поінформував про результати роботи територіального органу за 2018 рік, акцентувавши увагу на здійсненні державного нагляду (контролю) з охорони навколишнього середовища.
Загалом, протягом 2018 року Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області перевірено 684 об’єкта. За порушення чинного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища складено 1 379 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто 1 340 осіб. За інформацією Інспекції у Вінницькій області, сума накладених штрафів складає 416 851 грн., стягнутих – 400 112 грн. (з урахуванням минулих років). Крім цього, 121 протокол передано для розгляду до суду. За збитки, заподіяні державі порушенням природоохоронного законодавства, пред’явлено 344 претензії на загальну суму 4 484 706 грн., стягнуто 313 претензій на суму 3 441 479 грн.
Також було винесено 18 постанов за результатами розгляду протоколів про адміністративне правопорушення, складених працівниками Українського товариства мисливців та рибалок. Між іншим, 5 постанов винесено за результатами розгляду протоколів про адміністративне правопорушення, складених громадськими інспекторами з охорони довкілля.
Загалом, за звітний період загальна сума розрахованих збитків за порушення природоохоронного законодавства становить 16 622 360 грн.
Під час колегії Ігор Осадчук також приділив значну увагу проведенню екологічного контролю на державному кордоні, а також використанню спеціальних технічних засобів з метою виявлення випадків браконьєрства та інших порушень чинного законодавства в області.
У свою чергу, начальник профільного відділу Інспекції Олег Ющук поінформував про здійснення державного екологічного нагляду (контролю) у сфері охорони, раціонального використання вод та охорони атмосферного повітря. Посадовець акцентував увагу присутніх на відповідальності суб’єктів господарювання. За інформацією Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, до судових органів направлено 13 матеріалів для прийняття рішення про тимчасову заборону виробничої діяльності суб’єктів господарювання області. За результатами розгляду матеріалів було прийнято 10 рішень на користь Інспекції, а саме –  про заборону виробничої діяльності до моменту усунення виявлених порушень.
Також до органів поліції направлено 36 матеріалів для встановлення винних осіб на загальну суму 12 137 654 грн. 90 коп.
Про результати рейдових перевірок за дотриманням вимог законодавства про відходи в рамках проведення заходів з благоустрою населених пунктів Вінницької області розповіла начальник профільного відділу Інспекції Юлія Федорова. За словами посадовиці, протягом березня-квітня 2018 року спеціалістами відділу екологічного контролю земельних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами проінспектовано 27 районів та 6 міст обласного значення. Під час засідання Юлія Федорова акцентувала увагу на основних порушеннях природоохоронного законодавства, виявлених під час проведення рейдових перевірок. Згідно зі змінами чинного законодавства, на сьогодні заборонено захоронення не перероблених побутових відходів на місця видаленнях твердих побутових відходів. Відтак, органи місцевого самоврядування мають забезпечити сортування сміття за видами для переробки та подальшої утилізації.
За словами Юлії Федорової, найпоширенішими порушеннями серед населення області залишаються:  складування відходів у несанкціонованих місцях; спалювання побутових відходів; змішування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія.
За результатами проведених перевірок, протягом 2018 року держінспекторами профільного відділу складено 116 протоколів про  адміністративне правопорушення на загальну суму 57 613 тис. грн.
Підсумовуючи засідання колегії, Андрій Гижко зауважив: «Дуже важливо, що вирішення важливих питань відбувається завдяки спільним зусиллям органів державної влади, депутатського корпусу та представників громадськості. Варто підкреслити, що на стан довкілля впливає багато чинників. До основних складових належить створення належних умов для вирішення питань в галузі екології. Зокрема, йдеться про впорядкування полігонів твердих побутових відходів, сортування та правильну утилізацію ТПВ. Також важливе значення має контроль та застосування штрафних санкцій до порушників». Під час засідання перший заступник голови ОДА акцентував увагу присутніх на екологічному становищі населених пунктів області, що також має особливо важливе значення для безпечного працевлаштування та роботи вінничан на підприємствах.
Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук розповів про тісну співпрацю профільного департаменту та Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.  Зокрема, буде проведено перевірки водних об’єктів, яких в області налічується 5700. З них – 3500 водних об’єктів знаходяться поза межами населених пунктів та потребують особливої уваги.

Чистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторіяЧистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторія
Чистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторіяЧистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторія
Чистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторіяЧистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторія
Чистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторіяЧистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторія
Чистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторіяЧистоту повітря і води на Вінниччині контролюватиме пересувна лабораторія

 

,