Україна звернулася за поясненнями до Білорусі з приводу можливого забруднення небезпечними речовинами р. Березина

24 Січня, 2019 admin

Україна звернулася за поясненнями до Білорусі з приводу можливого забруднення небезпечними речовинами р. Березина

Уповноважений Уряду України по виконанню Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання і охорону транскордонних вод звернувся до Уповноваженого Уряду Республіки Білорусь щодо надання актуальної інформації  про можливого забруднення р.Березина, інформує прес – служба Мінприроди.

Підставою для такого звернення стала поширена у ЗМІ інформація про забруднення небезпечними речовинами  р. Березина, яка протікає на території Білорусі і є правою притокою р. Дніпро ( 1/5 води у р.Дніпро надходить саме з цієї річки).

Водночас, реагуючи на повідомлення у ЗМІ,  21 січня 2019 року лабораторією Деснянського басейнового управління водних ресурсів було відібрано проби води р. Дніпро на транскордонній ділянці з Республікою Білорусь (у створі – с. Кам’янка Ріпкинського району Чернігівської області).

Згідно із результатами проведених вимірювань якості поверхневих вод у створі біля с. Кам’янка, значення основних гідрохімічних показників відповідають встановленим нормативам для водних об’єктів рибогосподарського призначення, крім заліза загального (перевищення у 3,2 рази) та марганцю (перевищення у 6,2 рази). Інші показники якості води р. Дніпро відповідають аналогічному періоду минулого року.

Водогосподарським організаціям Держводагентства, що розташовані в зоні потенційного впливу забруднення, доручено здійснювати постійний контроль ситуації.

У рамках запиту Уповноваженого від Уряду України заплановані консультації із відповідальним відомством Білорусі

Раніше ЗМІ неодноразово писали, що ймовірною причиною забруднення р. Березина може бути скид неочищених стічних вод із целюлозно-картонного комбінату, який розташований біля с. Якимова Слобода Світлогірського району Гомельської області Республіки Білорусь.

, ,