Щороку більше 12 мільйонів людей помирають внаслідок стану довкілля

28 Грудня, 2018 admin

Щороку більше 12 мільйонів людей помирають внаслідок стану довкілля

Екстремальна погода і забруднення довкілля призводить до зростання смертності людей на планеті. Щороку більше 12 мільйонів помирає через природні катаклізми, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу ООН.

“Щороку більше 12 мільйонів чоловік вмирають внаслідок стану навколишнього середовища: якості повітря, яким ми дихаємо, води, яку ми п’ємо, або невидимих оку хімічних речовин. Багато гинуть в результаті штормів, засух та інфекційних захворювань, пов’язаних з кліматом”, – заявив Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебрейесус.

Для вирішення даної проблеми 30 травня Тедрос Гебрейесус разом з Генеральним секретарем Всесвітньої метеорологічної організації Петтером Тааласом підписав нову Рамкову програму про співпрацю в області клімату, довкілля та здоров’я.

Петтер Таалас додав, що ВМО прагне поліпшити механізм завчасного попередження про небезпечні явища на кшталт тропічних циклонів. До того ж безліч інфекційних захворювань – наприклад, малярія і лихоманка Денге, безпосередньо залежать від погоди: від кількості опадів і температури повітря.

Згідно з новими домовленостями, медики зможуть використовувати “достовірні наукові дані”, що стосуються погоди, клімату, складу атмосфери і гідрології. Для реалізації нової угоди ВМО та ВООЗ вже заснували Спільне бюро з питань клімату та здоров’ю.

Нагадаємо, вплив хімічних відходів, можливо, одна з найпоширеніших причин хвороб і смертей. При цьому в найбільш уразливому положенні перебувають незаможні, діти і представники етнічних меншин, які не мають можливості протистояти інтересам великого бізнесу.

, , ,