Загрожують шум і вихлопні гази: в Одесі назвали найнебезпечніші вулиці

10 Грудня, 2018 admin

Загрожують шум і вихлопні гази: в Одесі назвали найнебезпечніші вулиці

В Одесі назвали вулиці, гуляючи якими місцеві жителі можуть завдати шкоди своєму здоров’ю через підвищений рівень шумового забруднення, пише видання “Сьогодні“.

За словами фахівців обласного лабораторного центру МОЗ, моментальних негативних наслідків для здоров’я це не несе, а ось при регулярній дії можуть виникнути проблеми. Співробітники центру проводили заміри на 21 локації в різних частинах міста.

У контрольних точках вздовж автомагістралей з інтенсивним рухом транспорту перевищення гранично допустимих рівнів шуму встановлено в п’яти випадках, йдеться в звіті.

Так, рівень шуму перевищено в районі 1 станції Люстдорфської дороги, проспекту Шевченка, вулиці Богдана Хмельницького, а також на площах Бориса Дерев’янка та Середньофонтанській.

Нагадаємо, не все гаразд в Південній Пальмірі і з якістю повітря. Раніше КП Центр екологічних ініціатив опублікував квартальні результати перевірок, які свідчать про підвищене забруднення у великих транспортних вузлах.

На перетині вулиць Паустовського та проспекту Добровольського, в районі станції Застава2, на Митній площі, площі Толбухіна, перетині вулиць Краснослобідської і Воробйова, Іванівському шляхопроводі і на виїзді з міста біля так званих Двох стовпів: там виявили підвищений вміст чадного газу, діоксиду азоту, сірчистого газу і пилу. Медики підкреслюють, що постійний вплив таких чинників згубно впливає на здоров’я.

Звичайно, люди адаптуються до шуму, але це все одно погіршує якість сну, може змінювати його фази і тривалість, і з часом людина недосипає, приходить до нервового виснаження, нервозності, пояснив старший викладач Одеського національного медичного університету Святослав Лінніков.

У свою чергу, еколог Юрій Нікітін зазначив, що в боротьбі із забрудненням навколишнього середовища можуть допомогти певні містобудівні рішення і дерева.

Важливо зберігати зелені насадження, адже вздовж доріг вони несуть не рекреаційну функцію, а саме функцію очищення, підкреслив фахівець.

А глава Південноукраїнського екологічного союзу Валерій Осипов вважає, що рівень шумового забруднення можна знизити, якщо краще контролювати транспорт, наприклад, знизити швидкість руху і не випускати несправні машини на лінію.

Нагадаємо, раніше у Києві був зафіксований сильний смог: його відзначили на Оболоні, Виноградарі, а також в центрі столиці. В ДСНС заявили, що смог тримається в місті протягом трьох днів і супроводжується неприємним запахом. За словами глави пресслужби ДСНС Києва Світлани Водолаги, смог виник через певні метеорологічні явища і при активному викиді шкідливих речовин в атмосферу.

,