Підприємство з утилізації батарейок призупинило свою роботу до кінця року

6 Грудня, 2018 admin

Підприємство з утилізації батарейок призупинило свою роботу до кінця року

Львівський «Аргентум» продовжує приймати використані батарейки

Хоч і без лінії утилізації, але сировину приймають далі. Державне підприємство «Аргентум» продовжує збирати використані батарейки від населення. Складають їх у своєму цеху і ведуть перемовини із закордонними фірмами з утилізації. Бо з кількістю накопиченого матеріалу самотужки не впораються, пише zaxid.net

У велетенському цеху підприємства «Аргентум» з одного боку виготовляють нестандартне обладнання під замовлення, а з іншого складають використані батарейки. В об’ємних мішках за два роки назбиралось 200 тон. Ще донедавна відходи підприємство утилізовувало самостійно. Та з початку року закрили виробничу лінію. Бо приміщення, де вона була, держава продала під офісний центр.

«Ми зараз будемо шукати новий майданчик, де будемо розміщувати вже для того, щоб робити цю первинну переробку. Але паралельно будемо працювати над, тим щоб накопичуване могли здавати на переробку тому, що потрібні обігові кошти», – розповів керівник підприємства «Аргентум» Василь Срібний.

Якщо сировину віддаватимуть на переробку у Німеччину, «Аргентум» сподівається заробити по три центи з однієї батарейки. Втім, ще тривають перемовини. За транспортування матеріалу львів’яни не платитимуть. Витрати відшкодують завдяки цінним сполукам всередині батарейок.

«Там є 15-20% заліза, є цинк десь також відсотків 15-20 залежно від типу лужні чи соляні батарейки, також графіт і марганець», – сказав начальник виробництва Ігор Заморило.

Понад 19 тонн цінних, але небезпечних відходів зібрало й комунальне підприємство «Боднарівка» . За чотири роки вони розташували 210 своїх прийомних пунктів у Львові.

«Переважно пункти збору батарейок розташовані в університетах, школах львівських комунальних підприємствах це в першу чергу ЖЕКи також пункт збору є у львівській міській раді», – розповів начальник дільниці ДП «Боднарівка» Олег Янчишин.

Ці батарейки хочуть утилізувати на польському заводі. Ще дозбирують потрібну кількість і готують документацію. «Це є контракт з польською стороною, це є дозволи на транскордонне перевезення з нашим міністерством це є домовленості між нашими міністерством і польським – це досить такий об’ємний період, який потрібно пройти», – додала директорка ДП «Боднарівка» Ольга Лавна.

Вивезти батарейки планують на початку наступного року.

,