При Мінприроди буде створено координаційний комітет щодо кліматичних змін

1 Грудня, 2018
1 Грудня, 2018 admin

При Мінприроди буде створено координаційний комітет щодо кліматичних змін

При Мінприроди буде створено координаційний комітет проекту «Екосистемна адаптація до кліматичних змін та стійкий регіональний розвиток через підвищення компетентності українських біосферних резерватів»

Днями відбулася перша настановча зустріч щодо координаційного комітету проекту під головуванням заступника міністра екології та природних ресурсів Василя Полуйо, під час якої було розглянуті перші результати роботи проекту і напрацьовано план дій з його реалізації.

Зустріч відбулася за участі також представників профільних департаментів Мінприроди, Держлісагенства, Інституту географії НАН України, WWF, Фонду Міхаеля Зуккова та Центру еконіки та управління екосистемами при Університеті сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина).

Мета проекту – інтеграція адаптованого екосистемного менежменту до національного та регіонального планування заходів, що ведуть до широкомасштабного стійкого розвитку.

Команда проекту ознайомила учасників зустрічі з результатами візитів до трьох біосферних резерватів «Розточчя», «Західне Полісся» та «Деснянський», на території яких реалізується проект.

Зокрема, було поінформовано, що в рамках проекту вже проведені зустрічі та семінари з представниками місцевих громад у біосферних резерватах «Розточчя» та «Західне Полісся».

За словами заступника міністра Василя Полуйка, під час цих зустрічей громадськість було поінформовано про початок роботи проекту. Крім того, це чула гарна можливість ознайомитися з традиціями та знання місцевих мешканців щодо використання ними природних ресурсів, екосистемних продуктів та послуг.

Обговорили на засіданні і питання негативних наслідків змін клімату, їх проявів, що вже сьогодні спостерігаються на місцевому рівні. Всі пропозиції, разом з науковими результатами та висновками експертами ляже в основу розробки стратегії адаптації до змін клімату на основі екосистемного підходу для біосферних резерватів «Розточчя», «Західне Полісся» та «Деснянський».

«Ми не можемо боротися чи протидіяти змінам клімату. Але ми можемо і повинні реагувати та адаптуватися до того, що вже відбувається. І в цьому ключі, новітні підходи, які може запропонувати наука є важливими інструментами для розроблення практичних заходів і політичних рішень. Зокрема цікавими напрямками роботи проекту є вивчення гострих питань, що постають перед державою і місцевими громадами через кліматичні зміни і розроблення конкретних практичних заходів щодо адаптації до змін клімату у регіоні Полісся. Ми покладаємо надію, що робота проекту сприятиме розвитку законодавчих та методичних аспектів у питаннях ефективного функціонування біосферних резерватів в Україні та збереження природних екосистем, як фактично єдиного засобу стабілізації клімату і основи сталого економічного розвитку», – сказав Василь Полуйко.

Джерело:

Міністерство екології та природних ресурсів України.

,