Дослідження: скільки років життя забирає брудне повітря

23 Листопада, 2018
23 Листопада, 2018 admin

Дослідження: скільки років життя забирає брудне повітря

Інститут енергетичної політики приватного дослідного Чиказького університету підрахував, як забруднення повітря впливає на тривалість життя у різних країнах. На сайті університету розміщено звіт, а також інтерактивна карта.

Забруднення повітря твердими частинками, викликане застосуванням викопного палива (нафти, природного газу, кам’яного вугілля тощо), скоротило тривалість життя населення планети в середньому на 1,8 років. Але деякі країни і регіони постраждали більше за інших. На 4,4 роки довше могло жити населення Непалу, на 4,3 роки – Індії, на 4,2 роки – Бангладеш. Для порівняння, середній показник для Китаю – 2,9 роки, для Росії – 0,5 року, для США – 0,1 року, інформує UkrMedia.

При цьому в північних районах Індії люди втрачають у тривалості життя особливо сильно (в штаті Уттар-Прадеш – 8,6 років, в штаті Харьяна – 7,5 років). У Китаї особливо сильний вплив забруднення на середню тривалість життя на східному узбережжі. Так, жителі Пекіну через забруднення втрачають близько 5,7 років. В Україні найбільш забруднені райони розташовані поблизу найбільших міст, а також в Львівській області та на Закарпатті. Приміром, кияни через забруднення повітря втрачають близько року життя, – випливає з даних науковців.

На думку вчених, забруднення повітря, пов’язане із застосуванням пального, що становить найбільшу загрозу для здоров’я людей. Його вплив на здоров’я людей більший, ніж у інших факторів, вважають автори розслідування: так, куріння скорочує середню тривалість життя лише на 1,6 років, алкоголь і наркотики – на 11 місяців, ВІЧ – на чотири місяці, а теракти і збройні конфлікти – на 22 дні.

Вчені відштовхувалися від даних із супутників. Вони розбили світ на ділянки площею 10 кв. км. Дані про концентрації пилу або інших речовин, які могли опинитися в повітрі з природних причин, не враховуються – розглядалися лише частинки, які з’являються в повітрі в результаті викидів. Дані про населення дослідники брали з бази даних LandScan Global Population 2015. При визначенні допустимих концентрацій твердих частинок вони відштовхувалися від визначених ВООЗ припустимих значень – 10 мікрограмів на куб. м.

,