В Ужгороді фіксують підвищення допустимої норми формальдегіду та діоксину азоту (ВІДЕО)

16 Липня, 2018 admin

В Ужгороді фіксують підвищення допустимої норми формальдегіду та діоксину азоту (ВІДЕО)

Минулий місяць для Ужгорода став отруйним. Мова про забруднення повітря, стан якого вимірює лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря Закарпатського центру з гідрометеорології.

Червень запам’ятався підвищенням гранично допустимої норми таких шкідливих газів, як формальдегід та діоксин азоту. Така статистика для обласного центру Закарпаття не є поодинокою, і хоч пересічний ужгородець здебільшого не відчуває на собі вплив шкідливих газів, вони є небезпечними для здоров’я людини, наголошують медики.

За словами керівника центру з гідрометеорології Василя Манівчука, левова частка шкідливих газів припадає на формальдегід. Це безбарвний газ, однак із запахом. В невеликих дозах для людини він не несе загрозу, однак якщо його вміст в атмосферному повітрі значно накопичується, люди наражаються на небезпеку. Перші ознаки отруєння – це подразнення слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, біль в очах, нежить, чхання, кашель, головний біль, іноді навіть запаморочення. І це ще не всі побічні дії.

Сьогодні в Ужгороді працюють дві лабораторії, які вимірюють вміст забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. Зазвичай негативні дані надходять від них у літній період та в похмуру погоду. Саме тоді в атмосфері відбувається різке падіння тиску, особливо за відсутності вітру. Керівник центру з гідрометеорології каже: дані потрібно враховувати як реальний стан речей.

Головна причина забруднення атмосферного повітря в Ужгороді – це велика кількість транспортних засобів, які щоденно здійснюють в атмосферу викиди, серед яких формальдегід та інші шкідливі сполуки. Левова їх частка через розташування міста залишається над Ужгородом, утворюючи так званий смог.

Для того, аби хоч якось змінити ситуацію, екологи закликають працювати не тільки міську владу, але й усіх містян. Зокрема, за можливості не сідати за кермо автомобіля, а користуватися альтернативним видом транспорту, до прикладу, велосипедом. Натомість влада повинна спонукати до цього процесу, будуючи велодоріжки, сприяти поширенню електричного транспорту і збільшувати зелені насадження.

Перевищення індексу забруднення атмосферного повітря, за даними центру з гідрометеорології, спостерігається і в липні. Загалом рекордні показники забруднення повітря в місті перевищили норму в п’ять разів. Це було зумовлено пожежею на сміттєзвалищі, коли над містом утворився смог.

,