Києву загрожує сміттєвий колапс – може й доведеться везти відходи до Львова, – екс-голова СЕС

4 Травня, 2018
4 Травня, 2018 admin

Києву загрожує сміттєвий колапс – може й доведеться везти відходи до Львова, – екс-голова СЕС

Якщо на сміттєзвалищі в Обухівському районі виникне аварійна ситуація, постраждає місцеве населення, а Києву загрожує сміттєвий колапс. Можливо, тоді пригадається жарт і сміття таки прийдеться везти до Львова.

Про це в ефірі програми «Докаz з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив колишній голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас.

Гість програми підтвердив, що у Києві сьогодні немає жодного законного сміттєзвалища і що усі вони знаходяться у Київській області. А якщо Київська область закриє усі свої полігони – Київ потоне у смітті.

Екс-голова санітарно-епідеміологічної служби додав, що сьогодні в Україні існує близько 40 тисяч стихійних сміттєзвалищ.

«Лише один полігон, який був побудований згідно з проектом – полігон №5 в Обухівському районі для Києва. Але сьогодні він є міною уповільненої дії для Обухівського району. А знаєте чому? Бо коли виривали котлован, зробили гідроізоляцію, щоби не забруднювати підземні води.

Але тепер там накопичився фільтрат, якого там декілька мільйонів кубометрів і який надзвичайно токсичний. От коли усі ці сполуки попадуть у підземні води, очистити це буде неможливо», – заявив Святослав Протас.

Колишній голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України додав, що контролювати гідроізоляцію сміттєзвалища в Обухівському районі сьогодні неможливо, адже глибина котлована – близько 70 метрів.

Тому, зі слів Святослава Протаса, у разі аварії на сміттєзвалищі в Обухівському районі, на Київ чекає сміттєва катастрофа.

«Це унікальне сміттєзвалище, якого немає в Україні. Я був там особисто. Та й якщо буде аварійна ситуація на цьому полігоні, то постраждає населення Обухівського району. Можливо, тоді пригадається жарт, що кохання – це ділитися сміттям один із одним, де Кличко везе сміття до Садового, а Садовий – до Кличка, і сміття таки прийдеться везти до Львова.

Тому це не вихід – робити полігони. У третьому тисячолітті цивілізоване суспільство, яке пропонує нам членство в Євросоюзі, і ми повинні по-серйозному ставитися до таких проблем. Але наша влада як поступила – ми ліквідуємо тих, хто ці проблеми піднімає, і буде здаватися, що в нас все добре», – підсумував Святослав Протас.

https://youtu.be/a3qTzCMiO-g