Верховна Рада підтримала законопроект про перехід України до міжнародних стандартів поводження із радіоактивними відходами МАГАТЕ

18 Квітня, 2018
18 Квітня, 2018 admin

Верховна Рада підтримала законопроект про перехід України до міжнародних стандартів поводження із радіоактивними відходами МАГАТЕ

Верховна Рада у першому читанні підтримала урядовий законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами” №6089. За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів, повідомляє прес-служба Міністерства екології та природніх ресурсів України.

Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, який був присутній у сесійній залі під час розгляду законопроекту, у результаті Чорнобильської катастрофи на території України утворилася велика кількість радіоактивних відходів, захоронення яких вимагає сучасних міжнародних стандартів екологічної безпеки.

“Законодавство, що регулює дану сферу, застаріло. Запропоновані зміни стануть переходом від застарілих радянських безпекових вимог до міжнародних стандартів МАГАТЕ. Ними керуються і в країнах Європейського Союзу”, – сказав Остап Семерак.

Він наголосив, що йдеться виключно про українські радіоактивні відходи та попросив політиків не спекулювати цією темою.

“Не йдеться про жодну можливість, навіть потенційну, завезення радіоактивних відходів з інших країн. Прошу не спекулювати даною темою”, – резюмував Остап Семерак.

Нові стандарти поводження з радіоактивними відходами включають сучасні міжнародні принципи безпеки та міжнародно визнані норми. Також відповідно до нової класифікації замість двох вводиться чотири типи сховищ. Крім того, має суттєво зменшитися вартість захоронення всіх радіоактивних відходів.