Верховна Рада розширила повноваження Держекоінспекції: що це означає

11 Квітня, 2018
Posted in Новини
11 Квітня, 2018 admin

Верховна Рада розширила повноваження Держекоінспекції: що це означає

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону “Про внесення змін до статті 20-2 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”(№6530).

Цим законопроектом пропонується встановити, що вимоги до технічної компетентності та незалежності визначаються центральним органом виконавчої влади. Це забезпечить формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Окрім того, до цього державного органу будуть вноситись пропозиції щодо визначення методик вимірювань, що є обов’язковими до використання уповноваженими підприємствами, установами та організаціями, – зазначає заступник голови правління ВГО “Зелений Фонд” Зоя Мельник.

Зі слів пані Мельник, практично два роки існувала певна правова прогалина. Вона стосувалась можливості проведення Державною екоінспекцією вимірювань при здійсненні державного нагляду та проведення кризового моніторингу довкілля внаслідок виникнення аварійних ситуацій, пов’язаних із забрудненням довкілля. Тому даний законопроект можна назвати “технічним”, оскільки його основна мета – це приведення у відповідність до вимог Закону “Про метрологію та метрологічну діяльність”.

“Даний крок є логічним, адже реформа Держекоінспекції активно реалізовується в рамках Концепції реформування системи державного контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища. І я переконана, що за нинішніх умов і стану навколишнього середовища, потрібно тільки розширювати повноваження контролюючих органів, аби вони могли якісніше реагувати на виклики, які виникли в краіїні у сфері екології”, – наголошує Зоя Мельник.

https://24tv.ua/vse_pro_ekologiyu_tag5805