Перевірити стан атмосферного повітря Донецької області можна онлайн

6 Лютого, 2018
Posted in Новини
6 Лютого, 2018 admin

Перевірити стан атмосферного повітря Донецької області можна онлайн

Незважаючи на спад промислового виробництва, Донеччина залишається «лідером» за кількістю викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Для контролю стану повітря департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації впроваджена перша в Україні автоматизована система моніторингу довкілля Донецької області, яка відповідає вимогам директив ЄС.

Система на теперішній час включає в себе 6 стаціонарних постів моніторингу, розташованих в містах: Краматорськ, Бахмут, Курахове, Миколаївка та 2 поста в Маріуполі. Інформація щодо вимірів оновлюється в режимі реального часу. Її можна переглянути на офіційному сайті департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

Пости здійснюють виміри пилу, оксиду вуглецю, окислам азоту, діоксидам сірки, озону, фенолу, формальдегіду, бензолу, толуолу, етилбензолу та по кислотам, а також фіксують швидкість вітру, вологість, температуру та атмосферний тиск.

По даним на 5 лютого перевищення гранично допустимої концентрації зафіксовано лише по пилу в місті Курахово. Місткість пилу ТЧ10 складає 66,2 мкг/м3 при ГДК 50 мкг/м3.

Нажаль, на цю дату поточні дані не містять багатьох параметрів. Так, взагалі немає даних з постів АПС 1001 – м. Краматорськ, вул. Ювілейна, 34, та АПС 2001 – м. Маріуполь, пр. Металургiв, 121, амбулаторiя №8. На п’ятьох з шести постів багато показників зовсім не спостерігається. Повний набір даних є лише по вимірювальної станції АПС 2002 – м. Маріуполь, пр.Перемоги,16.

Джерело: http://акмц.укр/pereviriti-stan-atmosfernogo-povitrya-donetskoyi-oblasti-mozhna-onlayn/