Остап Семерак: «Найближчим часом буде представлено рамковий закон про відходи, який змінить механізми поводження з ними»

29 Січня, 2018
Posted in Новини
29 Січня, 2018 admin

Остап Семерак: «Найближчим часом буде представлено рамковий закон про відходи, який змінить механізми поводження з ними»

Найближчим часом буде представлено рамковий закон України про відходи, який визначатиме нові механізми управління сферою відходів. Про це під час зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він нагадав, що торік Уряд ухвалив Національну стратегію управління відходами і паралельно тривала робота над розробкою нової законодавчої бази.

«У парламенті зараз понад 20 різних законопроектів, розроблених і зареєстрованих протягом останніх років. Не всі з них відповідають розробленій Стратегії та враховують вимоги європейських директив, які ми зобов’язалися імплементувати у рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Нами розроблено рамковий закон України про відходи, який змінить механізми поводження з відходами в нашій країні. Ми плануємо презентувати його найближчим часом», – сказав Остап Семерак, зазначивши, що протягом року у рамках Стратегії управління відходами та Національного плану, над яким зараз також триває робота, буде розроблено ще ряд сегментарних законів для цієї сфери.

«Зокрема, йдеться про закон щодо збору, утилізації та поводження з небезпечними відходами. Я знаю, що зараз є ряд компаній, які влаштовує нинішній стан справ – повна безкарність і можливість заробляти тіньові кошти, не витрачаючись на створення об’єктів із поводження з небезпечними відходами. Так само є бізнес, який не дуже зацікавлений у запровадженні принципу розширеної відповідальності виробника, тому що це може покласти на них певні додаткові зобов’язання щодо утилізації їхньої тари чи упаковки. Проте в Уряду є чітка позиція. Ми налаштовані зробити максимально прозорою цю сферу і виступаємо за реалізацію принципу «забруднювач платить», – резюмував Міністр екології та природних ресурсів.

Нагадаємо, у 2017 році Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

Нова Стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а також Стратегією передбачено впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

Джерело: https://menr.gov.ua