Закон “Про стратегічну екологічну оцінку”: Рада дарма “тягне кота за хвіст”

22 Січня, 2018
22 Січня, 2018 admin

Закон “Про стратегічну екологічну оцінку”: Рада дарма “тягне кота за хвіст”

Проект закону “Про стратегічну екологічну оцінку” парламентарі прийняли ще 4 жовтня 2016 року відповідно до міжнародних зобов’язань України. Проте він “дожив” тільки до 31 жовтня.

Тоді Президент України Петро Порошенко наклав вето на Закон і повернув документ на доопрацювання. Новий проект закону “Про стратегічну екологічну оцінку (СЕО)” спільно розробляли українські та міжнародні юристи. СЕО підтримали міжнародні екологічні організації.

Закон є повним і добре розробленим, – вважає екологічний експерт, голова правління ВГО “Зелений Фонд” Максим Фролов. – Він відповідає міжнародним стандартам. У документі є добре розроблені положення щодо ефективних скрінінгу (огляду), скоупінгу (визначення обсягу впливу) та підготовки звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту документа держпланування.

Участь громадськості та консультації з владою щодо охорони довкілля та здоров’я – теж мають місце в законі. Положення є чіткими та повними. Вони відповідають вимогам Європейської економічної комісії ООН про СЕО та Директиві Євросоюза про СЕО.

На думку Максима Фролова, прийняття цього закону може змінити ситуацію з охороною довкілля в Україні на краще. Адже його дія поширюється й на документи держпланування, які впливають на екологію. А це наше з вами здоров’я й життя.

Згідно з документом, стратегічна екологічна оцінка проводиться щодо проектів документів державного планування, які підготовлені у сфері сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, управління відходами, використання водних ресурсів, телекомунікацій, туризму, землекористування, виконання яких буде передбачати надання документів дозвільного характеру.

В той же час, “відтягування” прийняття закону про СЕО матиме негативний вплив.

Документи державного планування, що приймають в Україні без оцінки їхнього впливу на довкілля та належного залучення громадськості до процесу їхньої розробки, можуть оскаржити в суді, – попереджає Максим Фролов.

Це може сприйматися, як недотримання міжнародних зобов’язань, які Україна пообіцяла виконати. Шкода, що ми так довго йдемо до гармонізації нашого законодавства із європейським.

Джерело: https://24tv.ua