Повітря Донеччини під пильним контролем, моніторинг здійснюється за європейськими стандартами

22 Грудня, 2017
Posted in Новини
22 Грудня, 2017 admin

Повітря Донеччини під пильним контролем, моніторинг здійснюється за європейськими стандартами

Вимірювальний комплекс «Скат», гексакоптер, переносний пост контролю вмісту хлору – у Краматорську презентували спецтехніку для автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря та довкілля. Це вже другий етап природоохоронної програми, що впроваджується у Донецький області.

Сучасний вимірювальний комплекс «Скат» аналізує стан атмосферного повітря шляхом безперервного автоматичного вимірювання забруднення повітря за 7 компонентами – оксидам вуглецю, азоту, діоксидам азоту та сірки, сірководню та аміаку. Потім реєструє, обробляє та систематизує отримані дані й передає їх на центральний сервер.

Гексакоптер дозволяє діагностувати стан сільськогосподарських угідь, лісів, фіксувати й передавати ці дані. Завдяки гексакоптеру можна побачити, де ведуться незаконні вирубки лісових насаджень, виявляти та попереджати хвороби лісів, запобігати розповсюдженню шкідників. Також передбачається стежити за станом водних ресурсів, кар’єрів, териконів.

Переносний пост хімічного контролю призначений для визначення аварійних концентрацій хлору у повітрі. Цим обладнанням будуть користуватися підрозділи ДСНС – рятівники зможуть бачити, наскільки ефективно йде локалізація джерела забруднення, вимірювати й аналізувати показники.

Наступний крок – зібрані та систематизовані дані можна буде побачити на сайті Департаменту екології у режимі реального часу. Диспетчерський пункт планується відкрити наступного року.

Варто зазначити, що такого обладнання, такої технічної бази для моніторингу довкілля не має жодна область України. Залишилось лише розробити механізми впливу на підприємства, чиї шкідливі викиди зафіксують ці сучасні аналізатори. Однак, за словами голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського, у обласної влади немає певних повноважень, а штрафи, які накладає екологічна інспекція, доволі малі, щоб налякати забруднювачів повітря. «Треба, щоб покарання, як і наша система моніторингу, відповідало європейським стандартам. Тоді вигідніше буде вкладати в екологію, аніж платити штрафи», – зазначив Павло Жебрівський.

Джерело: http://акмц.укр