На Грибовицькому сміттєзвалищі виявили забруднення ґрунту після спроби викачування гудронів

20 Грудня, 2017
Posted in Новини
20 Грудня, 2017 admin

На Грибовицькому сміттєзвалищі виявили забруднення ґрунту після спроби викачування гудронів

Зловмисників має встановити поліція

Лабораторні дослідження проб ґрунту, відібраних 27 листопада на території Грибовицького сміттєзвалища біля озера з кислими гудронами, показали перевищення допустимих показників вмісту неорганічних речовин у кілька разів, зокрема нафтопродуктів – у 63,4 рази. Про це йдеться у повідомленні Держекоінспекції у Львівській області.

За результатами досліджень, на території на схід від озера з кислими гудронами виявлене перевищення по показниках: неполярні вуглеводні (нафтопродукти) – у 63,4 рази, кадмій – в 7,3 рази, мідь – в 1,8 рази, свинець – в 4,8 рази, марганець – у 2 рази, хром – в 1,5 рази, цинк – в 7,4 рази відносно фону.

Виконувач обов’язки першого заступника начальника Держекоінспекції Роман Конопада підтвердив ZAXID.NET, що проби ґрунту відібрали після інциденту, який стався 25 грудня. Тоді у Грибовичах біля сміттєзвалища місцеві мешканці виявили невідомих осіб, які кустарним способом викачували з озер кислі гудрони. Щоб вибрати гудрони, вони нагрівали озеро, а це спричинило викиди диму у повітря. На місце інциденту викликали правоохоронців та працівників Держекоінспекції.

Депутати Львівської облради підозрюють у несанкціонованому викачуванні токсичних гудронів з Грибовицького сміттєзвалища працівників компанії «Екоінвестгруп». 5 грудня вони ухвалили звернення до Генпрокуратури, МВС та Мінекології з вимогою відреагувати на їхню діяльність.

«ТзОВ «Екоінвестгруп» з 25 листопада і дотепер займається підігрівом кислих гудронів поблизу Грибовицького сміттєзвалища, зливанням рідкої фракції на ґрунт у напрямку села Грибовичі, внаслідок чого відбувається загоряння гудронів, утворюється токсичний їдкий дим чорного кольору, який поширюється на навколишні села. Рідка фракція кислих гудронів зливається в напрямку села Великі Грибовичі, внаслідок чого забруднюється ґрунт та підземні води», – сказано у зверненні Львівської облради.

За словами Романа Конопада, у Держекоінспекцію у Львівській області не надійшло жодних офіційних документів щодо діяльності цієї компанії на території Грибовицького сміттєзвалища.

«25 листопада увечері на місці був чоловік, який сказав, що є представником компанії. Проте на прохання надати документи, що засвідчують це та необхідні дозволи, ліцензії, він показав лише копії. Ми попросили оригінали, він пообіцяв, що донесе, однак після цього документи так і не надав», – зазначив Роман Конопада.

Відтак екоінспектори зробили запит у Жовківський відділ поліції з проханням встановити осіб, які 25 листопада викачували на Грибовицькому сміттєзвалищі кислі гудрони.

«Відповіді із Жовківського відділу поліції не надійшло. Тому із запитом на встановлення осіб ми звернулися у Головне управління Нацполіції у Львівській області, а також звернемося в управління Служби безпеки України у Львівській області», – повідомив Роман Конопада.

Він також додав, що 20 грудня екоінспектори мають намір відібрати проби ґрунту в інших місцях поблизу озера з гудронами, й за підсумками обох досліджень будуть нараховані збитки за шкоду, нанесену довкіллю.

Зазначимо, у зверненні депутатів Львівської облради вказано, що ТзОВ «Екоінвестгруп» зареєстроване на окупованій території Луганської області і працює на сміттєзвалищі без необхідних дозволів.

«Висновок державної екологічної експертизи на поводження з кислими гудронами, дозвіл на викиди забруднюючих речовин, ліцензія на поводження з кислими гудронами, належне обладнання для екологічно безпечної переробки чи утилізації кислих гудронів у підприємства відсутні. Небезпечні відходи підприємство станом на 1 грудня продовжувало зливати на грунт, спалювати, забруднюючи довкілля токсичними речовинами, створюючи загрозу довкіллю», – зазначили депутати.

Окрім цього депутати Львівської облради вказали, що нинішній директор ТзОВ «Екоінвестгруп» у 2015-2016 роках був причетний до крадіжки кислих гудронів, внаслідок якої стався прорив дамби озера з небезпечними відходами.

Водночас, згідно з даними аналітичної системи YouControl, у вересні 2016 року ТзОВ «Екоінвестгруп» змінила місце реєстрації, то ж зараз підприємство зареєстроване не у Луганську, а в Сєвєродонецьку. Головний вид діяльності компанії – збирання небезпечних відходів. Власниками фірми є четверо мешканців Луганської області – Андрій Кислиця, Дмитро Кулінічев, Ганна Соболь та Олександр Дзонь.

Додамо, кислі гудрони – це відходи, отримані під час очистки нафтопродуктів концентрованою сірчаною кислотою; в’язка смолиста маса чорного кольору, що вміщує поряд з органічною речовиною від 15 до 75% вільної сірчаної кислоти. Відтак гудрони, попри їх небезпеку для здоров’я людей, можуть красти, щоб спалювати, оскільки ці речовини мають високу тепловіддачу. У січні 2016 року у Грибовичах зафіксували крадіжку кислих гудронів, яка спричинила забруднення водойм і загибелі риби.

Джерело: https://zaxid.net