В Україні не утилізовано 700 мільйонів тонн отруйних речовин, – науковець

11 Грудня, 2017
Posted in Новини
11 Грудня, 2017 admin

В Україні не утилізовано 700 мільйонів тонн отруйних речовин, – науковець

Велика кількість не утилізованих хімічних відходів, зокрема, ртуті, може спричинити захворювання нервової системи та навіть – раку. Експерти ж зазначають: хоча й багато підприємств отримують кошти на таку переробку, не всі вони справді це роблять.

Про це йдеться в екологічному проекті «Вижити в Україні».

«Загалом, в Україні не утилізовано близько 700 мільйонів тонн отруйних речовин. Серед найбільших забруднювачів України – завод «Радикал», Домбровський кар’єр та Синівський склад», – зазначає заслужений науковець України Олександр Бондар.

Експерти ж наголошують: ртуть, яка залишається після заводської роботи, не розкладається, а щоразу накопичується. Якщо ж людина вдихає випари цього металу впродовж декількох років, може захворіти на рак та мати проблеми із нервовою системою.

«Якщо говорити про всі згубні хімічні сполуки, то ртуть належить до першого класу небезпеки. Вона є дуже токсичною для людини», – коментує фахівець з екотоксикології Наталія Роженко.

У свою чергу в Міністерстві екології визнають: хоча й видають фірмам ліцензії на утилізацію відходів, та не завжди перевіряють наявність у них відповідних потужностей.

«Є з десяток юридичних осіб, які мають ліцензію і отримують державні кошти на утилізацію відходів, зокрема й ртуті», – каже еколог Олександр Соколенко.

На сайті Міністерства екології та навколишнього середовища є перелік ліцензіатів – підприємств, які отримали перепустку на ринок небезпечних відходів і мають право утилізувати такі речовини. Однак, за словами експертів, такі фірми не завжди працюють чесно.

«Міністерство екології видає нові ліцензії фірмам, які взагалі не існують. Це просто паперові структури, що скидають відходи на придорожніх смугах чи у ямах, забираючи грошики собі», – говорить голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

До того ж експерти підкреслюють: така складна ситуація із утилізацією хімічно-небезпечних речовин ледь не по всій території України.

Джерело: http://zik.ua