За результатами аналізів екологічне забруднення водойми у Бердичеві в сотні разів перевищує норму. ІНФОГРАФІКА

4 Грудня, 2017
Posted in Новини
4 Грудня, 2017 admin

За результатами аналізів екологічне забруднення водойми у Бердичеві в сотні разів перевищує норму. ІНФОГРАФІКА

У листопаді представники санстанції за ініціативи голови громадської організації «Правозахисна організація «Джерело довіри» Олега Козловського взяли зразки води в струмку віддаленого мікрорайону Бердичева на Завідні. Саме там поруч з водоймою знаходиться старе звалище відходів Шкірзаводу. Земля там фактично просякнута шкідливими речовинами. Далі потічок впадає в Гришківецький ставок поруч із сільрадою.

Громадський активіст Олег Козловський намагається з’ясувати реальний екологічний стан водойми. Результати виявились невтішними. Струмок на півночі міста Бердичева має відхилення від нормативів, а показники води в ставку поблизу захоронення відходів шкірзаводу просто шокує. Сморід у 4 бали при нормі в 1 бал, Біохімічне споживання кисню більше ніж в 100 раз, а Хімічне споживання кисню в 300 разів (дивіться інфографіку, клікабельно). Далі водойма тече через селище Гришківці, де показники вирівнюються, проте все ж перевищують допустимі.

Як повідомляв незалежний інформаційний ресурс Бердичів СІТІ стихійне сміттєзвалище в Бердичеві призвело до зміни складу грунту Кілька років тому відповідно до результатів обстеження та лабораторних досліджень встановлено факт забруднення земельної ділянки площею 31980 м2 хромом (рухомі форми), що призвело до кількісних та якісних змін показників ґрунту.

А загалом, станом Бердичів – лідер серед забруднювачів повітря в усій Житомирській області ІНФОГРАФІКА. Наше місто забруднює повітря в кілька разів швидше, аніж інші найбільші міста Житомирщини такі як Коростень, Житомир та Малин.

Як повідомляв Перший інформаційний портал Наш Бердичів громади навколо Бердичева звинувачують Василя Мазура у екологічній катастрофі. Зокрема, сільські голови, як уповноважені від громад Скраглівської, Райківської, Швайківської, Слободищенської сільських та Гришковецької селищної рад звернули увагу незмінного протягом останні 15 років міського голови на багаторічне порушення екологічного та водного законодавства суб’єктами господарювання, які розташовані в місті Бердичеві та скидають неочищені стоки у водні об’єкти, що призводить до забруднення земель очолюваних ними територіальних громад. Сільські голови наголошують, що за час каденції Василя Мазура на посаді Бердичівського міського голови, екологічна ситуація в районі не тільки погіршилась, але й призвела до катастрофи. І попереджають, що «не будемо терпіти перетворення наших ставків у каналізаційні відстійники міста Бердичева, тому чекаємо Ваших рішучих дій».

Звісно гнівні листи не вирішать проблему, але можливо виборці оцінять господарювання цього обранця, а новий міський голова принаймні розпочав би впроваджувати реальні зміни. Адже наслідки забруднення природи переміщаються тим чи іншим чином в організм кожної людини.

Джерело: http://berdcity.info