На Полтавщині побудують п’ять великих сміттєвих полігонів та три сміттєпереробні заводи

1 Листопада, 2017
Posted in Новини
1 Листопада, 2017 admin

На Полтавщині побудують п’ять великих сміттєвих полігонів та три сміттєпереробні заводи

Під час засідання
В Департаменті будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ відбулося засідання, на якому обговорили питання побудови нових сміттєвих полігонів та сміттєпереробних заводів.

Комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки затвердили 14 липня 2017 року.

Для Полтавської області запропонували досвід розроблення Стратегії поводження з ТПВ в межах субрегіону. Вона поєднує в собі п’ять адміністративних районів області.

— В рамках цієї програми ми поділимо область на п’ять секторів: Полтавський, Південний, Північно-Західний, Центральний, Північно-східний субрегіони. Там побудуємо нові полігони твердих побутових відходів зі сміттєпереробними заводами. У кожному з них буде по одному великому полігону, — розповів Тимофій Голбан директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА.

Робоче засідання Робоче засідання

Полігон твердих побутових відходів (ТВП) — інженерна споруда, призначена для захоронення твердих побутових відходів. Вона повинна запобігати негативному впливу на навколишнє природне середовище і відповідати санітарно-епідеміологічним та екологічним нормам.

Полігони є природоохоронними об’єктами і призначені для централізованого збору, транспортування, знешкодження та захоронення неутилізованих токсичних промислових відходів.

Залежно від особливостей розміщення полігонів ТПВ у рельєфі виконують:

– Комплекс інженерних, екологічних і санітарно-гігієнічних вишукувань;
– Оцінку впливу на навколишнє середовище, включаючи середовище життєдіяльності людини;
– Розробку конструктивних і технологічних проектних рішень;
– Обґрунтування заходів щодо зменшення або ліквідації негативного впливу на навколишнє середовище та розвитку небезпечних геологічних процесів і явищ;
– Забезпечення експлуатаційної надійності полігонів ТПВ.
З обласного бюджету вже виділили 400 тис. грн на розробку детального плану та на геологічне та геодезичне вишукування. .

— Ми починаємо роботу з розробки детального плану території, проведення геологічних і геодезичних робіт щодо можливості розміщення цих об’єктів. Вже визначили процедуру замовлення цих робіт і до кінця року розробимо план. Якщо не виникатимуть форс-мажорні ситуації, плануємо закінчити будівництво за рік, — підсумував Тимофій Голбан.

Геодезичні та геологічні дослідження — це невід’ємна частина будівних робіт, вони обов’язкові при проектуванні, надають дані про рельєф і ситуацію на місцевості.

Нагадаємо, що розміщення полігонів ТПВ не допускається:

– На площах залягання корисних копалин і територіях з гірничими виробками без погодження з органами державного гірничого нагляду;
– У небезпечних зонах відвалів породи різних шахт чи збагачувальних фабрик;
– У зонах розвитку тектонічних розломів, зсувів, селевих потоків, снігових лавин, підтоплення й інших небезпечних геологічних процесів;
– На територіях сезонного затоплення, у заболочених місцях;
– На землях, зайнятих чи призначених під зайняття лісами, лісопарками, іншими зеленими насадженнями, що виконують захисні функції і є місцями масового відпочинку населення тощо.

Крім того, відповідно до Комплексної програми у області планують збудувати 3 сміттєпереробні заводи: у Полтавському, Північно-західному та Південному субрегіонах.

— Нам дуже важливо, щоб полігони ТПВ, які ми зараз будуємо, відповідали усім нормам. Адже екологія — це те, що ми залишатимемо нашим дітям та онукам. Тому піклуємося про неї вже сьогодні, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Джерело: https://poltava.to