Остап Семерак презентував першу редакцію Стратегії низьковуглецевого розвитку України»

29 Вересня, 2017
Posted in Новини
29 Вересня, 2017 greenadmin

Остап Семерак презентував першу редакцію Стратегії низьковуглецевого розвитку України»

26 вересня 2017 року, під час третьої конференції «Низьковуглецевий розвиток України» Міністр  екології та природних ресурсів Остап Семерак презентував першу редакцію проекту Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року.

Захід, в якому взяли участь народні депутати України,  представники міністерств та відомств, експерти донорських проектів, організований  Мінприроди спільно з проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

«Факт лідерства України у міжконтинентальному кліматичному процесі – доведений. Ратифікувавши Паризьку кліматичну Угоду,  Україна за короткий термін  векторно змінила курс кліматичної політики і нині  швидкими темпами рухається далі. Свідченням успішності цього процесу є винесення на громадське обговорення проекту Стратегії. Ми усвідомлюємо важливість переходу на низьковуглецевий розвиток, а також відповідальність за виконання своїх зобов’язань за глобальними кліматичними угодами», – зазначив Остап Семерак.

Міністр переконаний, що Україна має поступово відмовлятися від викопного палива і почати інвестувати у відновлювальні джерела енергії. На його думку, це не лише прогресивний план   світової спільноти, а й успішна  формула швидкого економічного зростання.

«У цьому документі закладено довгострокове бачення переходу економіки країни на низьковуглецевий розвиток. Вона передбачає скорочення викидів і збільшення поглинання парникових газів, впровадження екологічно безпечного виробництва із застосуванням «зелених» технологій  у всіх секторах економіки. Попереду непростий шлях інтеграції принципів стратегії у  національні, регіональні та місцеві стратегії та системи розвитку»,- зазначив Міністр.

Попередні прогнози експертів, зазначені в Стратегії, свідчать, що викиди парникових газів  до 2050 року можуть скоротитись на 60-75% від рівня викидів у 1990 році. Крім того, частка  відновлювальної енергетики  в структурі  електрогенерації  може зрости до 35% у 2050 році. Частка вугільних ТЕС скоротиться до 25 %, а частка АЕС зменшиться приблизно на 28%. Також розвиток  електротранспорту  сприятиме суттєвому скороченню  енергетичних витрат транспортного сектору.

 

Остап Семерак подякував партнерам Мінприроди,  проекту USAID і  профільному Комітету ВРУ за підтримку ініціатив міністерства в цьому процесі.

«Закликаю експертів долучитися до професійного і громадського обговорення Стратегії. Впевнений, що ефективна, глибока  дискусія   дасть можливість в результаті отримати якісний стратегічний документ»,- зазначив Міністр.

Детальніше з проектом Стратегії можна буде ознайомитися  на сайті Мінприроди.

джерело: menr.gov.ua