ГО «Всеукраїнська організація «Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф» – громадська організація, яка об’єднує зусилля юристів, екологів, журналістів, науковців з активною громадською позицією для захисту екологічних прав жителів України.

Заради кожного, хто потребує захисту екологічних прав вже сьогодні працюють 14 представництв Фонду в різних регіонах України.

Наша діяльність включає:

  • Моніторинг та виявлення регіональних і локальних екологічних проблем, надзвичайних ситуацій, що виникають в результаті діяльності підприємств, які забруднюють навколишнє середовище,
  • розробку програм по вирішенню екологічних проблем, що виникли і усунення негативних наслідків.

Пріоритетним напрямком діяльності Фонду є організація правового захисту громадян, які постраждали від екологічних катастроф.Ми перші, хто впроваджує в Україні практику колективних позовів для захисту порушених екологічних прав.

Причинами більшості екологічних катастроф є порушення підприємствами екологічних норм у своїй роботі і безкарність за забруднення навколишнього середовища. Принцип з якого випливає сучасне екологічне законодавство демократичних країн: “polluterpays” (забруднювач платить) повинен бути реалізований в Україні.

ЩО МИ РОБИМО СЬОГОДНІ ?

  • Співпрацюємо з юридичними та адвокатськими фірмами (зокрема, ETERNA LAW, “ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА АГЕНЦІЯ « ПАКС ЕНД ЛЕКС ») з метою залучення їх до різних екологічних проектів з надання правової допомоги ProBono.
  •  Привертаємо увагу до проблем екології беручи активну участь в науково-практичних семінарах та конференціях на екологічну тематику, в тому числі в якості співдоповідачів.
  • Вивчаємо окремі випадки порушень екологічного законодавства наступними забруднювачами
  • В разі порушення Законодавства про охорону навколишнього середовища домагатися відшкодування завданих збитків для населення та притягнути винуватців до відповідальності

ГО «Всеукраїнська організація «Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф»

X