Червень 25, 2019 Бекетов Назар

Черкаському Дніпру пророкують біологічне забруднення води (ВІДЕО)

Каламутна вода, мертва риба та неприємний аромат. Нині Дніпро на межі: раннє цвітіння водної артерії на Черкащині загрожує аквасвіту та людям. Головна річка країни за останні роки завчасно починає потерпати від ціанобактерій. Навзамін синім хвилям відпочивальники купаються у смарагдовій водоймі. А тутешні рибалки спостерігають випадки задухи рибин. Цьогоріч поки – поодинокі. Причина такого різнобарв’я: синьо-зелені водорості, констатують екологи. Мовляв, якщо вчасно не вжити відповідних природоохоронних заходів – розпочнеться біологічне забруднення води. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «ВІККА».

На такий стан водойми скаржаться і місцеві рибалки. Пані Людмила тут зрання, проте вдалося зловити лише декілька маленьких рибин. Причина полягає у наявності великих водоростей, мовляв, велика риба мігрувала далі від берега. За свої 20 років любительського рибальського досвіду таку ситуацію спостерігає щоліта, проте в останні роки цвітіння Дніпра пожвавішало.

– У нас ніхто не чистить Дніпро. Ці водорості забирають кисень і риба помирає. Подивіться, ще навіть не настав серпень, а вода вже зелена. Дно брудне, а у воді дуже багато водоростей, — розповідає рибалка Людмила.

Тим часом екологи б’ють на сполох. Хоч цвітіння води — природнє явище, однак глобальне потепління спричинило цей завчасний процес. Зі збільшенням синьо-зелених водоростей швидко погіршується якість води, змінюється кислотність та в’язкість.

Під час спекотного періоду у ціанобактерій стартує активний розвиток функціонування. Екологи наголошують, що до такого зеленого стану головної водної артерії країни доклали руки і люди. Серед чинників, які впливають на розмноження ціанобактерій: висока температура повітря, застій течії, зливи, що збільшують кількість органіки у водоймах і застарілі чи неефективні очисні споруди міських стічних вод.

X