Травень 11, 2019 Бекетов Назар

Польща стає лідером із забруднення повітря серед країн ЄС

Польща увійшла до першої п’ятірки країн ЄС, де у 2018 р. зріс рівень викидів вуглекислого газу через спалювання викопного палива. Про це написало видання Monitor Info.

Викиди CO2 зросли в Польщі на 3,5 %. Більше зростання зафіксовано лише в Естонії, Латвії, Люксембургу та на Мальті. Показово, однак, що за цей же період в усьому Європейському Союзі емісія цього газу зменшилася на 2,5 %. Найбільше падіння рівня викидів, відповідно на 9 % і на трохи більше за 8 %, зафіксовано в Португалії і Болгарії. Помітно менше діоксиду вуглецю викидають Німеччина (падіння на 5 % у 2018 р.), Франція та Італія (по 3,5 %).

У зв’язку з обмеженням викидів у Італії та Франції та їх зростанням у Польщі остання випередила ці дві країни за обсягом викидів CO2. Це значить, що у списку країн ЄС, які мають найбільший внесок у зміну клімату, Польща опинилася на третьому місці – відразу після Німеччини і Великої Британії.

Варто пам’ятати, що обидві ці країни мають у декілька разів більші обсяги економіки, аніж Польща. А якщо порівняти частки окремих держав у ВВП Євросоюзу та частки в обсязі викидів вуглекислого газу, то видно, що у багатьох випадках вони майже такі самі. Іспанія – 7,6 % ВВП ЄС і 7,7 % викидів CO2. Так само й у випадку Голландії та Німеччини, що викидає 22,5 % діоксиду вуглецю і відповідає за 21,3 % ВВП Євросоюзу. Є й країни, чия емісія цього газу є значно меншою порівняно з часткою у ВВП – це Франція, Швеція та Італія. Польща, натомість, відрізняється у протилежний бік. Її економіка відповідає за 3,1 % ВВП Європейського Союзу, але за 10,3 % викидів вуглекислого газу.

Джерело: Polskie radio dla zagranicy

X