Вересень 27, 2018 Бекетов Назар

Пересічний українець продукує шороку жахливу кількість сміття

Держстат підрахував обсяги утворення відходів за минулий рік. Цифри жахають. Йдеться про понад 366 мільйонів тонн сміття. Порівняно з 2016 роком це на понад 70 мільйонів тонн більше. Загалом на сміттєзвалищах накопичено 12,44 мільярда тонн відходів.

Торік, згідно з статистикою, кожен українець “створив” 265,3 кілограма сміття. З них 104 кілограми везли на спеціально обладнані звалища, 5,8 кілограма спалювали для отримання енергії, 400 грамів – утилізували, а 30 грамів – просто спалювали. Куди саме потрапили решту відходів, можна лише здогадуватися.

“Насправді українці продукують дуже багато сміття. Це не дивно. Часто у магазинах можна натрапити на товари в коробці, в якій є ще одна коробочка, а там – щось запаковане, – розповідає Експрес-онлайн Тамара Радченко, керівник відділу екології та охорони природи Національного еколого-натуралістичного центру МОН України. – А люди, які переїжджають або роблять ремонт у помешканні, вивозять машинами побутові відходи.

На жаль, сміття у нас досі не сортується. Зрештою це не вигідно фірмам, які займаються вивезенням побутових відходів та складуванням сміття. Щоправда вже чимало українців таки несуть паперові відходи у пункти прийому макулатури, здають скляні пляшки.

Проте деякі побутові відходи у нас не переробляються. Зокрема, батарейки, які багато людей не викидають у смітники, а збирають у коробки, немає куди здати. Проте колись ми таки маємо дійти до цивілізованого поводження із відходами. Інакше потонемо у смітті”.

, ,
X